У США є двопартійний консенсус щодо необхідності продовження підтримки України – генерал Петреус

Київ і Вашингтон поділяють спільні цінності й принципи, вважає генерал
Фото: ksf.openukraine.org

У Сполучених Штатах Америки є двопартійний консенсус щодо необхідності продовження підтримки України у війні проти країни-агресора РФ. Про це заявив член Ради безпеки Київського безпекового форуму, командувач Центрального командування США у 2008–2010 роках, директор Центрального розвідувального управління США у 2011–2012 роках генерал Девід Петреус 21 лютого під час спеціальної події КБФ, яку організував фонд голови форуму, прем’єр-міністра України у 2014–2016 роках Арсенія Яценюка “Відкрий Україну”. Захід транслював YouTube-канал фонду.

Такий висновок генерал зробив після Мюнхенської конференції з безпеки, на якій зустрівся із великою делегацією Конгресу США.

“Я сидів із сенатором Ліндсі Гремом, який дуже близький до президента [США Дональда] Трампа, з низкою інших членів Палати представників від Республіканської та Демократичної партій. Вони приїхали до Мюнхена, щоб показати свою підтримку. І я думаю, що існує двопартійний консенсус щодо необхідності продовження підтримки України”, – розповів Петреус.

За його словами, США надали Україні більше допомоги у сфері безпеки, ніж усі інші країни разом узяті.

Петреус звернув увагу на значний розвиток України у сфері оборонно-промислового комплексу, зазначивши, що торік держава сама виготовила більше 155-міліметрових гаубиць, ніж отримала. Окремо він вказав на новаторство українців у сфері виробництва безпілотних систем, які, за словами генерала, “ставатимуть майбутнім війни”, тому закликав і далі допомагати Україні й давати їй можливість робити “неймовірні інновації”.

Нинішній візит у Київ став для генерала п’ятим від початку російського вторгення.

“Пам’ятайте про те, що ми поділяємо цінності і принципи, ми дорожимо ними, і саме тому ми надали стільки допомоги від Сполучених Штатів, і саме тому інші країни НАТО та європейські і західні країни зробили те саме”, – наголосив він.

Контекст

Адміністрація 46-го президента США Джо Байдена забезпечила Україну ресурсами для захисту від країни-агресора Росії на рік наперед, заявляли торік у грудні в американському Держдепартаменті. З початку повномасштабного вторгнення РФ США надавали Україні військову допомогу в межах президентської програми зі скорочення запасів Пентагону, а також спрямовуючи виділені на допомогу кошти безпосередньо на закупівлю зброї й боєприпасів у американських виробників.

3 лютого 2025 року Reuters із посиланням на джерела писало, що минулого року США передали Україні лише половину від обіцяної за рік допомоги. Про це також говорив президент України Володимир Зеленський.

17 лютого нинішній президент США Дональд Трамп заявив, що він відкритий для дозволу Європі закуповувати зброю американського виробництва для постачання в Україну.

18 лютого ЗМІ повідомили, що країни ЄС готують пакет військової допомоги Україні на суму не менше ніж €6 млрд, прагнучи зміцнити стратегічні позиції Києва на початку мирних переговорів із країною-агресором РФ за сприяння США.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *