США не в змозі дати цю обіцянку Україні, сказав представник Білого дому
Фото: ЕРА
Президент США Джо Байден готовий до компромісу з Конгресом для того, щоб рішення про додатковий пакет допомоги, у який входить підтримка України, було ухвалено. Про це координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки США Джон Кірбі заявив 7 грудня на брифінгу, який Білий дім транслював у YouTube.
На запитання про те, як в Україні сприйняли вчорашнє блокування рішення в Сенаті, Кірбі відповів, що не намагається говорити від імені українців й інтерпретувати від їхнього імені те, що відбувається на Капітолійському пагорбі.
Він зазначив, що представники України були з візитом у Вашингтоні, де обговорювали створення бази для ефективної оборони України від російської агресії у довгостроковій перспективі. За його словами, події в Сенаті “були контекстом і тлом для того, що відбувається”.
“У нас є лише кілька тижнів, щоб допомогти Україні… Ми знаємо, що є сильна двопартійна підтримка, але є невелика група республіканців, яка хоче тримати цю допомогу в заручниках заради екстремальних вимог у частині еміграційної політики. Президент Байден заявив, що готовий сумлінно вести переговори й вірить, що мають бути рішення як щодо міграційної політики, так і щодо фінансування програм допомоги”, – сказав Кірбі.
Журналісти поставили запитання, може Білий дім дати гарантії того, що фінансування буде забезпечено, чи ні.
“Ми не в змозі дати цю обіцянку Україні з огляду на обставини на Капітолійському пагорбі”, – сказав у відповідь спікер Ради нацбезпеки США.
Контекст
20 жовтня президент США Джо Байден подав запит у Конгрес на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), який 7 жовтня зазнав атаки бойовиків терористичної організації ХАМАС, а також надання коштів на безпеку південного кордону США.
Спікер Палати представників Майк Джонсон 30 жовтня презентував законопроєкт, який передбачає окреме виділення $14,3 млрд для Ізраїлю. Його 2 листопада підтримала Палата представників, проте 7 листопада демократи в Сенаті заблокували допомогу Ізраїлю окремо від України.
15 листопада Палата представників ухвалила тимчасовий законопроєкт, щоб уникнути шатдауну. Цього самого дня документ без фінансування України й Ізраїлю схвалив Сенат США, а 16 листопада підписав Байден.
У Пентагоні 16 листопада закликали Конгрес США якнайшвидше ухвалити законопроєкт про додаткову фінансову допомогу Україні й Ізраїлю. Директорка з бюджету президента США Байдена Шаланда Янг попередила, що у США повністю закінчаться ресурси для надання допомоги Україні до кінця календарного року, повідомило 4 грудня Bloomberg. Янг попередила конгресменів, що бездіяльність “поставить на коліна” Україну на полі бою й уже досягнуті нею успіхи опиняться під загрозою.
Байден 7 грудня назвав “політичним шантажем” відмову республіканців у Сенаті США підтримати законопроєкт, зазначивши, що “ставки надто високі, а наслідки – надто значні”.
Джерело: gordonua.com