У РФ заочно заарештували Гройсмана і Клімкіна за початок АТО на Донбасі

Гройсмана і Клімкіна обвинувачують у порушенні звичаїв ведення війни
Фото: unian.ua

Басманний районний суд Москви (Росія) заочно заарештував експрем’єр-міністра України Володимира Гройсмана й ексміністра закордонних справ Павла Клімкіна. Про це пресслужба судів загальної юрисдикції Москви повідомила 2 липня в Telegram.

Їх обвинувачують у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 356 Кримінального кодексу РФ (застосування заборонених засобів і методів ведення війни). У повідомленні йдеться, що політиків заарештовано на два місяці й цей строк обчислюється з моменту їх екстрадиції на територію РФ або з моменту їх затримання у країні-агресорі. Політиків також оголошено в міжнародний розшук.

25 квітня Слідчий комітет РФ висунув Гройсману і Клімкіну обвинувачення в тому, що у складі РНБО вони підтримали рішення про проведення антитерористичної операції на Донбасі й керували нею.

Крім колишніх прем’єра і глави МЗС, московський суд заочно заарештував колишнього міністра фінансів України Олександра Шлапака й екскомандувача оперативного командування “Захід”, генерала ЗСУ Ігоря Довганя. Їм висунуто обвинувачення за тією самою статтею.

Контекст

Одразу після анексії Криму 2014 року Росія почала збройну агресію на сході України.

Про початок антитерористичної операції 13 квітня 2014 року оголосив на той момент в.о. президента України Олександра Турчинова. 30 квітня 2018 року АТО офіційно завершилася, замість неї стартувала Операція об’єднаних сил (ООС).

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *