У РФ ЦВК відмовилася реєструвати кандидатом у президенти ексдепутата Надєждіна. ЗМІ називали його “єдиним антивоєнним кандидатом”, хоча він робив прокремлівські заяви

ЦВК одноголосно проголосувала за відмову в реєстрації Надєждіна
Фото: ЕРА

Центрвиборчком Росії відмовився зареєструвати кандидата в президенти Росії Бориса Надєждіна, визнавши недійсними понад 9 тис. підписів, зібраних на його підтримку. Про це 8 лютого повідомляє “Русская служба ВВС”.

Раніше робоча група ЦВК нарахувала понад 15% так званого браку в поданих ним підписах за максимально допустимих 5%. Усього недійсними ЦВК визнала 9147 підписів Надєждіна, це 8,7% з поданих 104 734 підписів. Серед них нібито виявили підписи 11 померлих людей, ідеться в повідомленні.

ЦВК одноголосно проголосувала за відмову в реєстрації Надєждіна. Політик просив відкласти рішення про реєстрацію до 10 лютого для подальшої перевірки підписів, проте голова комісії Елла Памфілова відмовилася продовжувати термін, пише ВВС.

“Згідно з усіма опитуваннями, я на другому місці після [президента РФ Володимира] Путіна. Це десятки мільйонів людей, які хочуть голосувати за мене. А ви мені розповідаєте про померлих у підписах і неправильні паспорти. Я розумію, що це проблема в законі. Ми, звісно, це оскаржуватимемо”, – заявив на засіданні Надєждін.

Російські ЗМІ називають його “єдиним антивоєнним кандидатом” на виборах у РФ. Але експерти зазначають, що він не міг розпочати виборчу кампанію без згоди Кремля.

За даними джерел Telegram-каналу “Можем объяснить”, кандидатуру Надєждіна погоджував перший заступник глави адміністрації Путіна Сергій Кирієнко, але потім у Кремлі вирішили, що дії Надеждіна “порушують негласні домовленості”, тому ЦВК не допустила його до виборів.

В інтерв’ю журналістці Юлії Латиніній, опублікованому 7 лютого, Надєждін не визнав, що Крим – це Україна, називав вторгнення в Україну “спеціальною воєнною операцією” і заявив, що “Росія не програє СВО”.

“Відступати я не даватиму наказу без узгодження позицій мирного договору. Буде мирний договір – давайте обговорювати. Не буде його – ми не відступатимемо, де є, там і закопаємося до закінчення переговорів”, – заявив він.

В ефірі “Настоящего времени” 12 січня Надєждін говорив, що він російський патріот і, якщо стане президентом Росії, то обере перемир’я й переговори з Україною, хоча думає “насамперед про Росію, за всієї поваги й розуміння страждань українського народу”.

Український журналіст Дмитро Гордон 5 лютого у стримі з Василем Головановим говорив, що жодного по-справжньому опозиційного політика в РФ до виборів не допустили.

“Не будьте наївними, Надєждін – це Кремль. Він потрібен Путіну з трьох причин. Перша: показати всьому світу, що в РФ опозиція бере участь у виборах. Друга: подивимося списки, хто там підписав за тебе, візьмемо цих людей на олівець. Третя: дамо йому 1% і скажемо: за Путіна 83%, а за цього – 1%. От як росіяни думають”, – сказав він.

Контекст

За даними “Русской службы ВВС”, наприкінці 1990 року Надєждін працював радником убитого в 2015 році політика Бориса Нємцова, а потім – радником Кирієнка. Разом із Нємцовим і Кирієнком Надєждін довго працював на керівних постах у ліберальній партії “Союз правых сил”.

У 2012 році він був довіреною особою лідера партії “Справедливая Россия”, у 2015 році (за його словами, заради “тролінгу”) брав участь у праймеріз пропутінської “Единой России”, але програв фігуристці Ірині Родніній. В останні роки Надєждін активно виступав у ролі експерта в політичних ток-шоу на російських телеканалах, де йому відводили роль опонента “для биття” від лібералів.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *