США поки не давали дозволу Україні на використання ATACMS для завдання ударів углиб Росії, зазначила Сінгх
Фото: defense.gov
У Пентагоні припустили, що США можуть зняти обмеження для України на удари американською зброєю вглиб території Росії, про що просить Київ. Про це 12 липня на брифінгу повідомила заступниця спікера міноборони США Сабріна Сінгх, її цитує сайт Пентагону.
“Наша політика не змінилася, – підкреслила Сінгх. – Ми дозволяємо завдавати ударів через кордон, коли Росія атакує з іншого боку кордону”.
За словами Сінгх, у міру того, як змінювалася війна, вносили зміни і США, адаптувавши свою політику.
“Ви бачили це стосовно Харкова, і це може статися в інших районах. Але зараз ми не давали дозволу на використання ATACMS для завдання ударів углиб території Росії”, – зазначила представниця Пентагону.
Як вказала Сінгх, США завжди пам’ятають про ескалацію, і “саме із цієї причини проводять таку політику, якою вона є”.
Виступаючи на пресконференції за підсумками саміту НАТО у Вашингтоні, американський президент Джо Байден заявив, що США дозволили Україні завдавати ударів по російській території поблизу кордону. На його думку, завдання ударів по Москві або по Кремлю не має сенсу.
Контекст
У Міноборони України підтверджували у лютому 2023 року, що зобов’язалися не застосовувати зброї, яку надали партнери, для ударів по території РФ. Однак 1 травня 2024 року глава МЗС Латвії Байба Браже повідомила, що деякі країни зняли цю заборону. Представники низки країн підтримали надання Україні права бити західною зброєю по території РФ відповідно до міжнародного права. Зокрема, про це заявили в Польщі, Франції, Чехії, Нідерландах, Швеції, Канаді, Великобританії.
США дозволили Україні бити по РФ боєприпасами GMLRS та артилерією (йдеться про прикордоння в районі північних областей України), але не ракетами ATACMS, повідомили у Білому домі.
The Washington Post написала 21 червня, що дозвіл Україні вражати цілі в Росії за допомогою американської зброї зменшив кількість ракетних обстрілів Харкова, але не зупинив літаків, які скидають плануючі бомби. За даними ЗМІ, США обмежили Україну стрільбою на відстань менше ніж 100 км від кордону.
Президент України Володимир Зеленський неодноразово наголошував, що потрібні “далекобійні рішення” проти аеродромів, на яких стоять військові літаки, котрі країна-агресор РФ застосовує для атак коригованими авіабомбами.
Міністр закордонних справ Великобританії Девід Леммі в інтерв’ю “Європейській правді”, опублікованому 12 липня, заявив, що королівство розмірковує стосовно дозволу для України бити далекобійними ракетами Storm Shadow по військових цілях на території РФ.
Джерело: gordonua.com