У НАТО обговорюють варіанти знищення цілей, які летять у бік його кордонів – МЗС Польщі

Щоб збивати цілі над Україною, НАТО потрібна її згода – Шейна
Фото: Andrzej Jan Szejna / Facebook

У НАТО розглядають можливість знищення російських повітряних цілей над чужою територією, коли вони летять у бік країн Альянсу. Про це 26 березня заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Анджей Шейна в інтерв’ю RFM24.

За його словами, у блоці зараз триває аналіз різних оборонних концепцій, зокрема й варіант, за яким російські ракети треба збивати, коли вони вже дуже близькі до кордону НАТО.

“Але це має відбуватися за згодою української сторони та з урахуванням міжнародних наслідків – тоді ракети НАТО уражатимуть російські ракети за межами території пакту”, – сказав глава польського МЗС.

Коментуючи проникнення ракети окупантів у повітряний простір Польщі в ніч проти 24 березня, Шейна заявив, що це навмисний акт.

“РФ не хотіла нічого провокувати, вони знали, що ракету, якби вона рухалася далі в Польщу, збили б. Була б контратака. Це було сплановано для того, щоб перевірити міцність оборони, пильність польських збройних сил”, – сказав міністр.

Контекст

У ніч проти 24 березня російські загарбники ще раз здійснили масовану повітряну атаку на Україну з використанням дронів і ракет. Під час цієї атаки одна з ракет російських окупантів залетіла на територію Польщі, де пробула 39 секунд, повідомили польські військові. Вони зазначали, що ракета летіла зі швидкістю приблизно 800 км/год на висоті 400 м. Ракета перетнула кордон приблизно на 2 км, а потім покинула територію Польщі.

Спікер оперативного командування збройних сил Польщі Яцек Горишевський говорив, що росіяни “навмисно маневрують” своїми ракетами так, щоб обдурити українську ППО, яка чекає на російські ракети зі сходу чи півночі. Тому ракети “роблять коло”, щоб “уражати цілі в Україні із заходу”.

Начальник Генерального штабу збройних сил Польщі Весла Кукула заявив 25 березня, що РФ могла навмисно запрограмувати ракету для прольоту через польську територію. “Такі цілі на стику двох країн завжди є дуже складною дилемою для знищення, оскільки наслідки знищення з нашого боку можуть спричиняти ненавмисні наслідки з іншого боку… Тому ми вважаємо, що це була значною мірою навмисна дія”, – сказав Кукула.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *