У Міноборони України повідомили про перше засідання ІТ-коаліції. У ньому взяли участь представники 14 країн, ЄС і НАТО

Під час засідання керівної групи ІТ-коаліції країни-учасниці ухвалили рішення про пріоритетні закупівлі, зазначили в Міноборони України
Фото: Міністерство оборони України / Telegram (архів)

2 лютого відбулося перше засідання керівної групи ІТ-коаліції, метою якої є підтримка Міноборони України та ЗСУ у сфері ІТ, зв’язку і кібербезпеки. Про це повідомив пресцентр оборонного відомства України у Facebook.

Зазначають, що під час засідання країни-учасниці і спостерігачі ІТ-коаліції обговорили пріоритети для співпраці, а також ухвалили рішення щодо наступних кроків і пріоритетних закупівель.

Як зазначили в Міноборони, в засіданні взяли участь представники Естонії і Люксембургу як країн – лідерів ініціативи, а також Бельгії, Великобританії, Данії, Ісландії, Італії, Латвії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Польщі, США та Японії. До цього заходу також приєдналися представники НАТО і ЄС.

“Під час засідання Естонія, Люксембург, Данія, Латвія, Литва і Нідерланди підтвердили раніше заявлені внески в коаліцію, які сумарно перевищили €30 млн. Країни запевнили про готовність продовжувати співпрацю у сфері цифрової трансформації”, – ідеться в повідомленні.

Міністр оборони Люксембургу Юріко Бакес під час засідання закликав приєднатися до ініціативи країни, які ще не є частиною ІТ-коаліції.

“Зусилля ІТ-коаліції дуже важливі для ЗСУ. Захищена та ефективна військова інформаційно-комунікаційна інфраструктура є основою для своєчасного прийняття рішень і, отже, необхідною умовою успішних операцій”, – наголосив Бакес.

Контекст

ІТ-коаліція – це спеціальна група держав у межах контактної групи з питань оборони України (формат “Рамштайн”) під керівництвом Естонії і Люксембургу.

Внески в ІТ-коаліцію зробили Естонія (€500 тис.) і Люксембург (€10 млн), матеріальну допомогу у вигляді ліцензій і обладнання передали Литва і Латвія, проінформували в Міноборони України 27 січня. У відомстві також повідомили про приєднання до ініціативи Нідерландів, які зробили внесок у розмірі €10 млн.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *