У Білому домі підтвердили підготовку США до саміту миру щодо України й відповіли на запитання, чи братиме в ньому участь Байден

Про те, що Байден може взяти участь у мирній конференції щодо України, у квітні написали швейцарські ЗМІ
Фото: The White House / Flickr (архів)

Радник президента США Джо Байдена з питань нацбезпеки Джейк Салліван повідомив на брифінгу 22 травня, що його особисто було залучено до підготовки участі американської делегації у Глобальному саміті миру щодо України, який відбудеться у Швейцарії в середині червня.

Відеозапис опубліковано в YouTube Білого дому.

Саллівана запитали, чи братиме участь Байден у саміті.

“Сьогодні в мене немає жодних заяв щодо цього, але я скажу, що особисто брав участь у підготовці до саміту, як і інші члени нашого уряду, і ви знаєте, що ми були головним гравцем, допомагаючи просувати бачення миру, у який входять суверенітет і територіальна цілісність України і принципи Статуту ООН. Але я не можу зробити сьогодні жодних заяв про поїздку президента”, – відповів представник Білого дому.

Про те, що Байден може взяти участь у мирній конференції щодо України, у квітні написали швейцарські ЗМІ. Відомо, що президент США 13–15 червня відвідає саміт країн “Великої сімки” в Італії, безпосередньо перед запланованою конференцією щодо України в сусідній Швейцарії.

Контекст

Україна в листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних її положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Цю формулу мають обговорити на Глобальному саміті миру. Як зазначили в Офісі президента України, Київ наполягав, щоб Росії на першому саміті не було.

2 травня МЗС Швейцарії поінформувало, що на саміт миру запросили понад 160 делегацій. “Він відбудеться 15–16 червня 2024 року на курорті Бюргеншток. Саміт ґрунтуватиметься на дискусіях, які відбулися в останні місяці, зокрема щодо української формули миру й інших мирних пропозицій, заснованих на Статуті ООН і основних засадах міжнародного права”, – ідеться в повідомленні.

24 квітня глава Української держави Володимир Зеленський, посилаючись на дані розвідки, заявив, що Росія намагається не допустити проведення Глобального саміту миру й у неї є конкретний план, як це зробити.

Переговорну позицію, яку виробить саміт миру у Швейцарії, передадуть Росії, заявив прессекретар Зеленського Сергій Никифоров 3 травня.

За місяць до саміту миру у Швейцарії взяти в ньому участь погодилося 50 країн та організацій, розповіли у швейцарському МЗС.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *