У 2023 році прикордонники відмовили у виїзді з України більше ніж 50 тис. громадян – ДПСУ

Деякі з громадян України, які прямували за системою “Шлях”, не мали водійських прав, зазначили у ДПСУ
Фото: dpsu.gov.ua

2023 року більшість випадків відмови громадянам України у виїзді з країни стосувалися тих осіб, хто їхав за системою “Шлях”. Про це на брифінгу 18 січня, відеозапис якого опубліковано на YouTube-каналі Media Center Ukraine – Ukrinform, повідомив спікер Держприкордонслужби Андрій Демченко.

“Протягом 2023 року загалом було відмовлено у перетині кордону на виїзд понад 50 тис. громадян України, які не відповідали умовам перетину, – розповів Демченко. – Хтось не мав документів, хтось не може підтвердити мету своєї поїздки, у когось не вистачає документів, які підтверджували право на перетин кордону. Найбільше відмов саме тим людям, які слідували по системі “Шлях”.

Спікер ДПСУ додав, що навіть були випадки, коли особи не мали водійських прав.

За словами Демченка, торік прикордонники й інспектори ДПСУ викрили понад 3,3 тис. підроблених документів, які надавали на контроль військовозобов’язані чоловіки, “сподіваючись, що це їм допоможе”.

Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан до 14 лютого 2024 року.

Воєнний стан передбачає, зокрема, заборону на виїзд за кордон чоловіків віком 18–60 років, які підпадають під призов на військову службу під час мобілізації, окрім особливих винятків. Торік президент у відповідь на петицію із закликом зняти заборону на виїзд чоловіків заявив, що це відбудеться лише після закінчення дії воєнного стану.

За даними Євростату, із початку повномасштабної агресії РФ до Європи виїхало 650 тис. українських чоловіків призовного віку. Водночас не повідомляють, скільки серед них батьків трьох і більше дітей чи осіб, які мають інвалідність І–ІІ груп або інші законні підстави для виїзду в умовах воєнного стану. Також невідомо, яку частку із цієї кількості становлять чоловіки призовного віку, котрі виїжджали з окупованих територій через країну-агресора РФ.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *