“Він – бандит!” Байден закликав Конгрес протистояти Путіну й ухвалити законопроєкт із допомогою Україні

Байден подякував владі Ірландії за допомогу Україні
Фото: EPA

Президент США Джо Байден закликав американський Конгрес схвалити й “негайно надіслати” йому законопроєкт із допомогою Україні. Про це глава Білого дому сказав 15 березня під час спільного зі спікером Палати представників Майком Джонсоном заходу в будівлі Капітолія, повідомив “Голос Америки”.

Байден під час виступу на заході, присвяченому зустрічі з прем’єр-міністром Ірландії Лео Варадкаром, заявив, що “де б не відбувалося прагнення свободи, де б не був заклик до прогресу, люди в усьому світі завжди можуть розраховувати на те, що Ірландія і США будуть на їхньому боці”.

Президент США подякував владі Ірландії за допомогу Україні, яка зазнала повномасштабної агресії РФ, і підкреслив, що “сповнений рішучості й надалі робити наш внесок”.

“Я переконаний, що більшість […] членів Конгресу готова виконати свою роль, і я продовжую закликати кожного члена в цій залі протистояти [президенту країни-агресора РФ] Володимиру Путіну. Він – бандит!” – наголосив Байден.

Як зазначив “Голос Америки”, Джонсон у своїй промові про Україну не згадав, хоча говорив про мир у світі.

Контекст

20 жовтня 2023 року Байден подав запит до Конгресу на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), а також надання коштів на безпеку південного кордону США.

Проте розгляд документа заблокували представники Республіканської партії, які наполягають на посиленні заходів контролю за міграцією на кордоні США з Мексикою. Байден назвав політичним шантажем відмову республіканців підтримати законопроєкт, зазначивши, що “ставки надто високі, а наслідки надто значні”.

Кілька місяців республіканці й демократи вели переговори щодо компромісного двопартійного законопроєкту. Саботувати угоду, зокрема, закликав республіканців експрезидент Дональд Трамп. Він вважає, що США потрібен окремий законопроєкт про кордони й імміграцію, який не має бути прив’язаним до іноземної допомоги в жодному вигляді. Байден розкритикував Трампа, заявивши, що той погрожував республіканцям і намагався їх залякати.

Після провалу кількох варіантів угоди 13 лютого 2024 року Сенат США підтримав пакетний законопроєкт, що передбачає допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню, але без угоди про міграційну реформу й безпеку кордону. Його має затвердити Палата представників.

Джонсон ще до ухвалення документа Сенатом розкритикував законопроєкт за те, що він не регулює питання безпеки кордонів США, і заявив, що палата діятиме “на власний розсуд” під час його розгляду.

Джонсон сказав 13 березня, що Палата представників США підготує свій законопроєкт із допомогою для України, який суттєво відрізнятиметься від ухваленого Сенатом, написав The Hill. За словами сенаторів, які були на щорічній виїзній нараді республіканців верхньої палати Конгресу, Джонсон сказав їм, що проєкт Палати представників може пропонувати підтримку Україні у вигляді кредиту чи лендлізу.

У Білому домі закликали Джонсона поставити на голосування законопроєкт із допомогою Україні в розмірі понад $60 млрд, уже проголосований Сенатом у лютому.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *