Військові просять виключити представників “Європейської солідарності” з комісії ВР щодо питань фортифікацій

Брати Яковлеви: Пане Порошенко, коли ви починаєте щось розповідати за нові фортифікації, пам’ятайте: ви ще за попередні не відсиділи
Фото: life.pravda.com.ua

Серед нардепів, які увійшли до парламентської тимчасової спеціальної комісії щодо фортифікацій і мають перевіряти стан військових укріплень, є політики від “Європейської солідарності” і голова партії, п’ятий президент України Петро Порошенко, який у свою каденцію “гучно провалив цей напрям”. Про це заявили 28 травня у своєму Telegram Данило і Кирило Яковлеви – військовослужбовці-снайпери. Вони вимагають виключити Порошенка і його однопартійців із комісії.

“Єдина фортифікація, яка з’явилася на кордоні з РФ за часів Порошенка – це стіна. Стіна бур’яну. Порошенко дуже хоче перевіряти фортифікації. Усі “говорячі голови” “Євросолідарності” розповідають про те, як “гетьман” розуміється на обороні. У Раді навіть створили тимчасову спеціальну комісію по фортифікаціях і взяли туди людей Порошенка. Нардепи від “Євросолідарності” разом із Петром Олексійовичем, зокрема, оцінюватимуть “облаштування фортифікаційних споруд, інженерних загороджень на лінії зіткнення та цільового використання коштів, виділених на їх облаштування”, – написали військові.

Вони заявили, що серед тих, хто має перевіряти стан укріплень, опинилася людина, яка з 2014-го до 2019 року “на чолі держави відповідала за будівництво цих укріплень і гучно провалила цей напрям”.

“Саме за президентства Петра Олексійовича на обороні рубежів розпиляли мільярди гривень, не побудувавши насправді й простої собачої будки, як любить висловлюватися сивочолий. Згадаємо, що зробив Порошенко у 2014–2019 роках для обороноздатності країни, щоб зупинити ворога. Спойлер – нічого, – заявили брати. – Якщо глянути GoogleMaps за період 2014–2019 років на східному напрямку, з усіх фортифікацій там буде видно лише стіну бур’янів. Хоча за п’ять років правління можна було побудувати стіну з фільму про зомбі-апокаліпсис з автоматичними турелями”.

За даними військових, протягом 2014–2019 років спеціальні люди проводили охочих через російсько-український кордон стежками, яких ніхто не контролював із боку України.

“Кордон був настільки дірявий, що Порошенкові Свинарчуки ганяли “контрабасом” із Росії металобрухт, який потім впарювали нашому “Укроборонпрому”. Що заважало Порошенку в часи перемир’я побудувати фортеці з бетону й викопати яри від техніки? А Сєвєродонецьк (окупували 2022 року), де був стратегічний маршрут до всієї Луганської області? Які там зробили за п’ять років правління Порошенка фортифікації? Навіть найпростіше не підготували. Мова про понтонні переправи через Сіверський Донець на випадок руйнування мостів противником і для планового відходу наших сил через берег. Цього зроблено не було”, – підкреслили вони.

Яковлеви нагадали, що за часів Порошенка під час вибухів на складах боєприпасів, які, імовірно, організувала Росія, згоріло 210 тис. тонн боєприпасів – водночас за п’ять років війни за каденції Порошенка на бойові дії на Донбасі й навчання витратили загалом приблизно 70 тис. тонн.

“Чому після окупації Криму один із найбільших складів у Харківській області, у місті Балаклія, не перевезли подалі від російського кордону? Усе лежало під відкритим небом до моменту диверсії у 2017 році. Тому, пане Порошенко, коли ви починаєте щось розповідати за нові фортифікації, пам’ятайте: ви ще за попередні не відсиділи. Просимо народних депутатів виключити представників “Європейської солідарності” з ТСК ВР із питань фортифікацій. Їхня присутність там шкодить нацбезпеці та обороні”, – підсумували військові.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *