Віцепрезидент Тайваню переміг на президентських виборах. Він – прихильник незалежності від Китаю

Лай Цинде і Сяо Біхім (як віцепрезидент) набрали майже 41% голосів
Фото: ЕРА

Чинний віцепрезидент Тайваню Лай Цинде, кандидат від правлячої Демократичної прогресивної партії, оголосив про свою перемогу на президентських виборах, які відбулися на острові 13 січня. Про це повідомляє Focus Taiwan.

Під час підрахунку 98,62% бюлетенів за нього віддало голоси 40,14%. Обидва суперники Лая Цинде визнали свою поразку: колишній мер Тайбея від Тайванської народної партії Ке Веньчже набрав 26,42%, а мер міста Нью-Тайбей, кандидат від опозиційної партії Гоміньдан Хоу Юї – 33,43%.

Віцепрезидентом було обрано соратницю Лай Цинде, колишню представницю Тайваню у США Сяу Бікхім.

“Я хочу подякувати тайванському народу за те, що він написав новий розділ в історії нашої демократії. Ми показали всьому світу, як сильно ми цінуємо нашу демократію. Це наша непохитна відданість”, – цитує CNN слова переможця перегонів.

Він підкреслив, що проводитиме чинний курс незалежності Тайваню від Китаю.

“Ми говоримо міжнародній спільноті, що між демократією й авторитаризмом ми стоятимемо на боці демократії. Китайська Республіка Тайвань і далі йтиме пліч-о-пліч із демократичними країнами в усьому світі”, – заявив Лай Цинде.

Як зазначає телеканал, більшість виборців продемонстрували, що поділяють позицію правлячої партії. Відповідно до неї, Тайвань – суверенна держава, яка має зміцнювати оборону від загроз Китаю й поглиблювати відносини з іншими демократичними країнами, навіть якщо це загрожує економічним чи воєнним тиском з боку Пекіна.

“Окрім того, це ще один удар по восьми роках дедалі жорсткішої тактики щодо Тайваню під час [правління глави КНР] Сі Цзіньпіна, який присягнув, що остаточне “возз’єднання” острова з материком є “історичною неминучістю”, – вважають оглядачі CNN.

Напередодні суботнього голосування Пекін попереджав виборців Тайваню, щоб вони “зробили правильний вибір” і “визнали крайню небезпеку того, що Лай Цинде спровокує конфронтацію й конфлікт між двома сторонами протоки”, пише CNN. Після того, як стали відомі результати виборів, у МЗС Китаю заявили, що, “які б зміни не відбулися на Тайвані, той факт, що у світі є лише один Китай і Тайвань – частина Китаю, не зміниться”.

Уранці у країні відкрили 17,8 тис. виборчих дільниць, повідомляв Focus Taiwan із посиланням на Центральну виборчу комісію. Цього року право голосу мало 19,55 млн жителів острова.

Чинна президентка Цай Інвень, яка представляє керівну Демократичну прогресивну партію, відпрацювала дві каденції і, згідно із законом, не має права більше балотуватися.

Контекст

Тайвань і Китайську Народну Республіку розділяє Тайванська протока. Із 1949 року Тайванем управляє власна адміністрація. Згідно з офіційною позицією КНР, острів вважають однією із провінцій Китаю.

Упродовж останніх років відносини між Китаєм і Тайванем погіршилися. У 2021 році глава КНР Сі Цзіньпін пообіцяв провести мирне “возз’єднання” з Тайванем. Тайбей у відповідь пообіцяв захищати свою свободу й наголосив, що лише народ Тайваню може вирішувати своє майбутнє.

Міністр закордонних справ Тайваню Джозеф Ву заявив, що Китай, імовірно, вторгнеться на Тайвань у 2027 році, коли Сі Цзіньпін балотуватиметься на четвертий строк як глава КНР.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *