Віцепрем’єрка Стефанішина про вступ України в ЄС: Зараз триває оцінка нашої готовності до членства. Міністерства дуже добре підготовлені

Дуже велика кількість знань і розуміння України є всередині європейських інституцій, наголосила Стефанішина
Фото: Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції / Facebook

Україна перебуває на офіційному етапі приєднання до Європейського союзу, попереду на Київ очікують справжні переговори про членство. Про це в інтерв’ю “Ми – Україна”, яке опублікували 13 квітня в YouTube телеканала, заявила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

“Цей шлях серйозний, ми отримали рішення про початок переговорного процесу. Уже зараз триває оцінка нашої готовності до членства. За результатами чого буде сформований перелік наших майбутніх зобов’язань”, – наголосила віцепрем’єрка.

За словами Стефанішиної, українські “міністерства дуже добре підготовлені”.

“І дуже велика кількість знань і розуміння України є всередині європейських інституцій. Тому це достатньо спрощений процес. Але попереду справжні переговори, тому вже зараз команди із 30–40 представників делегацій долучаються до участі у скринінгу”, – розповіла представниця уряду.

Контекст

14 грудня 2023 року Європейська рада ухвалила рішення розпочати переговори про вступ України в ЄС. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який був проти початку переговорів з Україною щодо членства, не брав участі в ухваленні рішення, покинувши залу під час голосування.

В уряді України заявили 25 січня 2024 року, що Україна фактично розпочала переговорний процес щодо вступу в ЄС.

Єврокомісія повідомила 12 березня, що подала Європейській раді пропозиції щодо проєктів переговорних рамок стосовно вступу України в ЄС. Після того, як Рада ЄС ухвалить рамки переговорів, країна, яка головує, презентує позицію ЄС на першій міжурядовій конференції з Україною – і тоді переговори про вступ почнуться офіційно. На цьому етапі оприлюднять рамки переговорів.

Глава Української держави Володимир Зеленський говорив 19 березня, що принципово, щоб реальні переговори щодо членства України в ЄС “почалися в червні, без затримок”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *