Видання зазначає, що головною метою розгортання іноземного контингенту буде негайна допомога у навчанні та відновленні ЗСУ
Фото: ЕРА (ілюстративне)
Великобританія розглядає можливість розміщення військ в Україні на п’ять років відповідно до планів, обговорюваних союзниками “коаліції охочих” під час зустрічі у Брюсселі. Про це 10 квітня пише The Telegraph.
За даними видання, схема поетапного розгортання майбутніх сил гарантування безпеки Україні була порушена під час дискусій, які ведуть Великобританія та Франція щодо стримування російської агресії після укладення можливої мирної угоди між Україною та РФ.
Один із можливих варіантів, які розглядають союзники, це відправлення іноземного контингенту в Україну для заспокоєння Росії та забезпечення перепочинку українських військових.
На думку французьких військових планувальників, малоімовірно, що нелегітимний президент Росії Володимир Путін за нинішнього стану російської армії атакуватиме в Україні західні сили.
Також відповідно до плану іноземні війська могли б допомогти захистити Україну у небі та на морі. Але головною метою розгортання контингенту є негайна допомога у навчанні та відновленні Збройних сил України для стримування чергового російського нападу. З часом сили гарантування безпеки поетапно будуть виводити, остаточно західні війська покинуть Україну приблизно через п’ять років, зазначає The Telegraph.
Розгортання військ спонукатиме Великобританію, Францію та їхніх союзників до відновлення та зміцнення української армії до того, як Москва знову зможе вести повномасштабну війну. Керівники британської, данської та німецької розвідок вважають, що Путін може бути готовий до нового нападу уже через п’ять років, підкреслює автор статті.
Міністр оборони Великобританії Джон Гілі, який співголовував на зустрічі 30 країн “коаліції охочих” у штаб-квартирі НАТО 10 квітня, заявив, що не буде розкривати подробиці обговорюваних планів, оскільки це “просто робить Путіна мудрішим”. Все, що він озвучив, це чотири цілі з убезпечення українського неба, моря, землі та підтримки ЗСУ.
Контекст
2 березня прем’єр-міністр Великобританії Кір Стармер заявив, що Великобританія, Франція й Україна зобов’язалися спільно працювати над мирною угодою, сформували “коаліцію охочих”. У межах цієї ініціативи в Україну можуть скерувати війська з низки європейських країн і країн НАТО як миротворців, щоб утримати країну-агресора РФ від переозброєння й повторного нападу в майбутньому.
The Times писала, що приблизно 35 країн погодилися надати зброю, логістичну й розвідувальну підтримку потенційній миротворчій місії. За даними Bloomberg, орієнтовно 30 країн запропонували надати миротворчій коаліції військових, літаки, кораблі, розвідувальні дані або фінансування. Окрім європейських країн, в обговоренні взяли участь Канада, Австралія, Нова Зеландія і Японія.
27 березня в Парижі відбувся саміт “коаліції охочих”. У ньому взяли участь лідери й представники 31 країни, а також НАТО, Єврокомісії та Європейської ради, повідомляли в Офісі президента України. За тиждень до того, як розповів Стармер, у Лондоні в межах роботи коаліції 200 військових планувальників із 30 країн висунули свої пропозиції “щодо всіх питань – від логістики й командування до розгортання на суші, у повітрі й на морі”.
4 квітня президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україні потрібен приблизно місяць, щоб зрозуміти інфраструктуру майбутнього іноземного контингенту.
Джерело: gordonua.com