ВАКС заарештував суддю з Одеської області, якого підозрюють у допомозі ухилянтам

Суд заарештував суддю на два місяці – до 15 березня
Фото: depositphotos.com

Вищий антикорупційний суд 16 січня обрав запобіжний захід судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду в Одеській області, якого підозрюють в отриманні хабаря за ухвалення рішення, яке б допомогло уникнути мобілізації. Про це повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Суд заарештував суддю на два місяці – до 15 березня, із можливістю вийти під заставу. Розмір застави – 1 059 800 грн.

За даними слідства, суддя одержав $1500 за обіцянку ухвалити рішення про встановлення місця проживання дитини з батьком. Надалі чоловік міг використати документ для уникнення мобілізації і як підставу для виїзду за кордон.

У САП додали, що у 2022–2023 роках у Білгород-Дністровському суді ухвалили понад 1 тис. рішень у вказаній категорії справ. Також, за даними прокурорів, були випадки, коли чоловіки виїжджали за кордон без супроводу дітей, визначення місця проживання дитини на тимчасово окупованій території, підроблення процесуальних документів від позивачів та втручання у систему автоматизованого розподілу судових справ.

Контекст

Станом на кінець 2023 року в Національній поліції України відкрили приблизно 9 тис. кримінальних проваджень за фактами ухилення від мобілізації.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *