З ATACMS Україна зможе довше утримувати захоплену територію в Курській області – The Washington Post
Фото: lockheedmartin.com
Влада України домагається від США дозволу використовувати американську далекобійну зброю, зокрема балістичні ракети ATACMS, для ударів по військових аеродромах на території Росії. Про це 8 серпня написало видання The Washington Post.
Якщо рішення схвалять, сили, які атакували Курську область країни-агресора, зможуть утримувати захоплену територію протягом деякого часу, ідеться у статті.
Це “важіль, потрібний для переговорів із РФ”, сказав газеті неназваний радник президента України Володимира Зеленського. Він також зазначив, що газовимірювальну станцію в Суджі, яку зараз нібито контролює Україна, навряд чи буде використано як аргумент у переговорах із Кремлем: трубопровід проходить через Україну, і Київ міг зупинити прокачування.
Коментуючи газеті цілі, які Україна могла б ставити, якби стояла за операцією в Курській області, джерело в уряді США припустило, що ЗСУ намагаються перешкодити російським військам наступати в Харківській області. Інший посадовець сказав, що Україна, найімовірніше, хоче виснажити підрозділи РФ, а не захопити територію й тривалий час її утримувати.
Контекст
У Міноборони України підтверджували в лютому 2023 року, що зобов’язалися не застосовувати зброї, наданої партнерами, для ударів по території РФ.
1 травня 2024 року глава МЗС Латвії Байба Браже повідомила, що деякі країни зняли цю заборону. Представники кількох країн підтримали надання Україні права бити західною зброєю по території РФ відповідно до міжнародного права. Зокрема, про це заявили в Польщі, Франції, Чехії, Нідерландах, Швеції, Канаді, Великобританії.
США дозволили Україні бити по РФ боєприпасами GMLRS та артилерією (ідеться про прикордоння в районі північних областей України), але не ракетами ATACMS, повідомили в Білому домі.
The Washington Post написала 21 червня, що дозвіл Україні уражати цілі в Росії за допомогою американської зброї зменшив кількість ракетних обстрілів Харкова, але не зупинив літаків, які скидають плануючі бомби. За даними ЗМІ, США обмежили Україну стріляниною на відстань менше ніж 100 км від кордону.
Президент Володимир Зеленський неодноразово наголошував на тому, що потрібні “далекобійне рішення” проти аеродромів, на яких стоять військові літаки, котрі країна-агресор РФ застосовує для атак КАБ.
5 серпня Forbes писало, що на початку літа Україна не змогла реалізувати можливість знищити десятки російських винищувачів-бомбардувальників Су-34 на базах усередині країни-агресора через заборону західних союзників бити їхньою зброєю по РФ.
Джерело: gordonua.com