В Україні відкрили Координаційний центр інтегрованого управління кордонами. Клименко пояснив, чим він буде займатися

У МВС пояснили основні завдання нового центру
Фото: mvs.gov.ua

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко разом із віцепрем’єр-міністеркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною 22 квітня відкрили Координаційний центр інтегрованого управління кордонами. Про це повідомила пресслужба МВС.

Для тіснішої взаємодії центр створено на базі ситуаційного центру МВС України.

За словами Клименка, до створення центру підштовхнула потреба присутності всіх служб в одній точці для обміну інформацією й ухвалення консолідованого рішення. Центр має збирати й аналізувати всю необхідну інформацію, а також використовувати спільні бази даних і програмне забезпечення країн ЄС. Клименко наголосив, що основним завданням центру є комплексне висвітлення ситуативної картини у сфері захисту й охорони державного кордону в режимі 24/7.

“Сьогодні ми говоримо про спільний кордон та обмін даними з нашими європейськими партнерами. Це дозволить нам саме в цьому центрі обмінюватися інформацією і щодо кордону, і щодо наших громадян, а також стосовно будь-яких злочинних проявів”, – заявив міністр.

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина наголосила, що створення такого центру – це одна з умов на шляху України до ЄС, адже спільне управління кордонами допоможе запобігти майбутнім викликам.

Амбасадорка Європейського союзу в Україні Катаріна Матернова зазначила, що створення цього центру – це велика інвестиція в те, щоб Україна в майбутньому була в безпеці.

Участь у відкритті Координаційного центру взяли також представник відділу міжнародного співробітництва Агенції прикордонної та берегової охорони Frontex Павел Слівінскі, представники Офісу президента України, Служби безпеки України, Міністерства закордонних справ, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Державної міграційної служби, народні депутати тощо.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *