Анкара наклала обмеження на експорт 54 груп продукції – Ердоган
Фото: ЕРА
Туреччина зупинила торговельні відносини з Ізраїлем. Про це президент країни Реджеп Ердоган 3 травня заявив в Х.
За його словами, обмеження ввели, щоб “змусити Ізраїль припинити вогонь і збільшити обсяг гуманітарної допомоги, яку пропускають” у сектор Гази, де Ізраїль продовжує антитерористичну операцію проти ХАМАС.
Ердоган повідомив, що Анкара наклала обмеження на експорт 54 груп продукції. Водночас він пише, що зупинено “експортні й імпортні операції з Ізраїлем, щоб охопити всі види товарів”.
“Якщо припинення вогню оголосять і в Газу доправлять достатню кількість гуманітарної допомоги, мети вже буде досягнуто. Вчинок Туреччини стане прикладом для інших країн, яких не влаштовує нинішня ситуація”, – написав турецький президент.
İsrail’i ateşkese in geçişine izin verdiği insani yardım miktarını arttırmaya zorlamak amacıyla ilk etapta 54 ürün grubuna ihracat kısıtlaması getirmiştik.
Dünden itibaren de tum ürünleri kapsayacak şekilde İsrail’le ihracat ve ithalat işlemlerini durdurduk.
— Recep Tayyip Erdogan (@RTERdogan) May 3, 2024
Міністр закордонних справ Ізраїлю Ісраель Кац на цьому тлі звинуватив Ердогана у порушенні міжнародних угод.
“Ердоган, блокуючи порти для ізраїльського імпорту й експорту, поводиться як диктатор, нехтуючи інтересами турецького народу й бізнесменів та ігноруючи міжнародні торговельні угоди”, – написав він в Х.
Він заявив, що ізраїльські уряди будуть взаємодіяти з усіма зацікавленими сторонами в уряді для створення альтернативних варіантів торгівлі з Туреччиною.
“Ізраїль вийде із кризи із сильною та сміливою економікою. Ми виграємо, а вони програють”, – ідеться в його пості.
. @RTERdogan є перешкоди для блокування портів для Israeli imports and exports. Це є як dictator behaves, відхилення інтересів туристичних людей і підприємців, а також ignoring international trade agreements. I має instructed the Director General of the…
— ישראל כ”ץ Israel Katz (@Israel_katz) May 2, 2024 Контекст
Активні бойові дії між Ізраїлем і ХАМАС тривають із 7 жовтня, коли бойовики угруповання здійснили масований ракетний обстріл південних і центральних районів Ізраїлю, вторглися на територію країни, вбили сотні мирних жителів і захопили заручників. Ізраїль у відповідь розпочав контртерористичну операцію, а пізніше – наземну операцію у секторі Гази.
Ердоган називав Ізраїль терористичною державою, а прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху – “катом Гази”, а також відмовлявся визнавати ХАМАС терористичною організацією.
Ізраїль відкликав із Туреччини дипломатичних представників, “щоб провести переоцінку відносин між Ізраїлем і Туреччиною”, після того як Ердоган назвав Ізраїль “воєнним злочинцем”.
23 грудня підконтрольна ХАМАС влада сектору Гази оголосила про загибель 20 тис. палестинців унаслідок дій Ізраїлю. За підсумками 100 днів війни проти ХАМАС загинуло 522 ізраїльські військові, повідомили в ЦАХАЛ 14 січня.
9 лютого Нетаньяху заявив, що Армія оборони Ізраїлю проведе у місті Рафах операцію зі знищення бойовиків ХАМАС. За даними ЗМІ, у місті перебуває понад 1,3 млн палестинців, які евакуювалися з інших частин сектору. США неодноразово висловлювали занепокоєність через плани Ізраїлю щодо штурму Рафаха.
Джерело: gordonua.com