“Суверенне право президента”. Кулеба не думає, що будь-які кадрові зміни в Україні можуть вплинути на відносини із союзниками

Кулеба зазначив, що бачить дві причини, за яких може покинути посаду глави МЗС України
Фото: EPA

Імовірні зміни у військовому й політичному керівництві України не вплинуть на відносини Києва із західними союзниками. Таку думку 6 лютого в Києві на спільній пресконференції з главою МЗС Португалії Жоау Кравінью висловив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Відеозапис опубліковано у Facebook зовнішньополітичного відомства України.

Президент України Володимир Зеленський 3 лютого в інтерв’ю Rai, відповідаючи на запитання про ймовірну відставку головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, уперше визнав, що він “розмірковує над цією заміною” і, “безумовно, потрібне перезавантаження, новий початок”. Водночас, як вказав глава держави, ідеться про “ротацію цілої низки державних лідерів”.

“Я не думаю, що будь-які зміни в уряді можуть вплинути на наші відносини з нашими партнерами, тому що наші партнери поважають повноваження президента щодо ухвалення тих рішень, про які я згадав. Це суверенне, конституційно гарантоване право президента України”, – наголосив Кулеба на пресконференції.

За його словами, президент, згідно з Конституцією, є верховним головнокомандувачем ЗСУ і також контролює оборону й зовнішню політику України.

“Тому він має повне конституційне право ухвалювати рішення, які вважає необхідними для забезпечення ефективності управління й досягнення […] стратегічної мети [України – поразки країни-агресора РФ і відновлення територіальної цілісності й суверенітету]”, – зазначив Кулеба.

Він додав, що бачить дві причини, за яких може покинути посаду глави МЗС України.

“Перша – якщо президент попросить мене про це, тому що він запропонував мені цю роботу, і я вважаю справедливим, що, якщо він захоче бачити іншу людину міністром закордонних справ, то я погоджуся. І друга причина – якщо я не згоден із тим, як визначають і здійснююють зовнішню політику. Жодна із цих двох причин на цей момент не має місця. Тому я й далі працюю”, – резюмував Кулеба.

Контекст

30 січня Залужний на тлі чергової хвилі чуток про свою відставку відреагував публікацією селфі з начальником Генштабу ЗСУ Сергієм Шапталою. 5 лютого головнокомандувач ЗСУ, вітаючи Шепталу з днем народження, подякував йому за те, що “він був поруч під час війни”.

5 лютого спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук опублікував фото поданої Юлією Лапутіною заяви про відставку з посади міністра у справах ветеранів України. Зеленський у вечірньому відеозверненні анонсував перезавантаження в Мінветеранів і “не тільки”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *