Стефанчук про Раду: Ми повинні зрозуміти, що рівень загроз не зник
Фото: Верховна Рада України / Facebook
Доступ журналістів до Верховної Ради обмежили через можливі обстріли російськими окупантами, заявив спікер Ради Руслан Стефанчук в опублікованому 5 січня інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.
“Приміщення у Верховній Раді будувалися як приміщення мирного часу. І Конституція наша писалася як Конституція мирного часу. Тож ми просто повинні зрозуміти, що будь-яких людей, які знаходяться у приміщеннях парламенту, треба автоматично множити на кількість місць, які є в укриттях Верховної Ради, для того щоб забезпечити схоронність усім. І саме виходячи із цього було підписано розпорядження, яке не забороняє журналістам доступ до приміщень, а встановлює його порядок”, – сказав він.
Спікер Ради зазначив, що президент країни-агресора Росії Володимир Путін може віддати наказ завдати удару зокрема по українському парламенту.
“Поясню ще одну річ: Путін, попри різні жарти, вважає і Верховну Раду, й уряд, й Офіс президента центрами прийняття рішень. Я дуже добре пам’ятаю перший день повномасштабного вторгнення, коли я увійшов до зали засідань і побачив, як голосували народні депутати: багато хто з них дивився нагору з думкою: “Прилетить чи ні?” Ми повинні зрозуміти, що рівень загроз не зник”, – заявив Стефанчук.
На його думку, якби такі загрози зменшилися або й зникли, у країні б, “мабуть, скасували воєнний стан”.
“А ми ж живемо з вами в одному місті, а не переписуємося в екзилі. Знаємо, що може в будь-який момент прилетіти на будь-кого. І тому питання безпеки, знову ж таки, є пріоритетністю. […] Я вам обіцяю: щойно отримаю від спецслужб інформацію, що парламент виключений зі списку центрів прийняття рішень, які потенційно під загрозою, у той же ж день видам розпорядження і журналісти повернуться до Верховної Ради”, – підкреслив Стефанчук.
Контекст
Після початку повномасштабного вторгнення в Україну російських військ у лютому 2022 року доступ представників ЗМІ до Верховної Ради обмежили, а також припинили прямі трансляції засідань парламенту.
У листопаді 2023 року проєкт “Радіо Свобода” “Схеми” повідомив, що апарат Верховної Ради на їхній запит не надав документу, на підставі якого журналістам обмежили доступ до парламенту та висвітлення роботи народних депутатів. У Раді пояснили це тим, що такий документ “не створений”, а Стефанчук попросив більше часу, щоб “уточнити це питання”.
В інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” спікер Ради повідомив, що “цей документ є”, але він має гриф “Для службового користування” і регламентує питання доступу до приміщень у період воєнного стану. “Ну як ми можемо передати в суспільне медіа документ, у якому зазначається, доступ до яких будівель, яких осіб і в яких кількостях дозволяється?” – сказав Стефанчук.
Джерело: gordonua.com