США й Україна можуть підписати 22 лютого угоду щодо копалин – WSJ

Зеленський повідомляв увечері 21 лютого, що команди України і США працюють над проєктом угоди щодо мінералів
Фото: president.gov.ua

Україна і США можуть підписати угоду про права на видобування українських рідкісноземельних копалин уже в суботу, 22 лютого. Про це 21 лютого написала The Wall Street Journal із посиланням на джерела.

За їхньою інформацією, США й Україна “наближаються до угоди”.

Зазначають, що остаточної домовленості щодо угоди ще не досягнуто, але не відкидають, що угоду підпишуть уже в суботу.

У п’ятницю ввечері у традиційному відеозверненні глава Української держави Володимир Зеленський повідомив, що команди України і США працюють над проєктом угоди між урядами країн.

Контекст

Про ймовірність угоди з Україною на $500 млн президент США Дональд Трамп уперше заявив журналістам The New York Post 8 лютого. 3 лютого він сказав, що хоче обміняти рідкісноземельні метали з України на американську допомогу. Коментуючи цю заяву, Зеленський зазначив, що в Києві відкриті до того, що “все це може бути розроблено з партнерами”, які допомагають захистити Україну, і “це абсолютно справедливо”.

Politico писало, що Україна заманює Трампа своїми багатствами корисних копалин і той, найімовірніше, вважатиме, що країну треба рятувати через них.

10 лютого Трамп сказав, що Україна погодилася передати США доступ до запасів рідкісних корисних копалин на $500 млрд за військову допомогу.

ЗМІ писали 14 лютого, що Зеленський відмовився від пропозиції делегації Конгресу США підписати на полях Мюнхенської конференції з безпеки меморандум, згідно з яким Штати отримали б 50% усіх майбутніх запасів мінералів в Україні. Причиною цього стала відсутність у документі гарантій безпеки для України. Наступного дня Зеленський сказав, що “не дав підписувати угоду” зі США про копалини, оскільки “вона ще не готова для того, щоб захистити інтереси” України.

15 лютого Financial Times написала, що Зеленський наполягає, щоб будь-яка угода щодо українських рідкісноземельних корисних копалин була безпосередньо пов’язана з американськими та європейськими гарантіями безпеки, і що глава Української держави хоче, щоб інші країни, включно з державами ЄС, брали участь у майбутньому розробленні природних ресурсів України. Ще одним спірним пунктом угоди було положення, що всі спори щодо прав на українські ресурси мають бути вирішені в судах Нью-Йорка, зазначила FT.

Зеленський заявив 20 лютого, що Україна готова до “корисної угоди” з Трампом щодо інвестицій і безпеки. За даними ЗМІ, США передали Україні “покращений” проєкт угоди щодо мінералів.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *