Словенія підпише з Україною угоду про безпеку 27 липня – президентка

Україна фактично захищає всю структуру міжнародного права, наголосила Пірц Мусар
Фото: EPA

Президентка Словенії Наташа Пірц Мусар повідомила телеканалу TV Slovenija, що 27 липня відвідає Київ, де підпише двосторонню безпекову угоду з Україною.

“Ідеться про те, щоб такою угодою взяти на себе зобов’язання, що ми будемо допомагати Україні стільки, скільки потрібно, – сказала Пірц Мусар. – Україна фактично захищає всю структуру міжнародного права”.

Словенська газета Delo написала, що безпекову угоду Україна і Словенія затверджували протягом кількох тижнів.

У травні глава Української держави Володимир Зеленський зазначав, що Україна і Словенія підпишуть двосторонню безпекову угоду “за першої можливості”.

Контекст

У червні 2023 року Зеленський заявив, що в Києві розуміють, що під час війни Україна не зможе стати членом Альянсу, але їй потрібні юридичні гарантії безпеки на шляху в НАТО.

Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія та Великобританія), а також Євросоюз 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії “Велика сімка” пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку та економічну допомогу, а також накласти економічні й інші витрати на Росію.

До декларації G7 про гарантії безпеки для України приєдналося 32 країни, повідомив Зеленський 30 січня 2024 року. Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним союзником, пояснювали в Раді національної безпеки і оборони України.

Зараз Україна підписала 17 безпекових угод, останню – зі США 13 червня.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *