Скасування Ізраїлем безвізового режиму для українців призведе до відповіді, яка вплине на тисячі прочан – посол

2023 року в України вже виникали проблеми з Ізраїлем, схожі на нинішні
Фото: ЕРА

Із 1 липня Ізраїль має намір обмежити в’їзд іноземних громадян, зокрема з України, і це вплине на поїздки ізраїльтян в Україну. Про це посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук заявив 18 червня виданню bhol.co.il.

У матеріалі йдеться, що з 1 липня громадяни країн із безвізовим доступом до Ізраїлю, зокрема України, мають подати заяву на одержання дозволу на перебування до 90 днів, що фактично скасовує безвізовий режим. Корнійчук попереджає, що у відповідь Україна введе аналогічні вимоги для громадян Ізраїлю, зокрема для прочан.

Посол нагадав, що щоосені в Умань Черкаської області, де розташована могила лідера брацлавських хасидів цадика Нахмана, для святкування Рош га-Шана приїжджають хасиди (прибічники юдаїзму) з усього світу. Наприклад, 2023 року, вже під час повномасштабної війни РФ проти України, їх приїжджало приблизно 35 тис., а цього року може бути ще більше.

Корнійчук зазначив, що Україна й Ізраїль підтримують тісні зв’язки з моменту введення безвізової політики 2010 року, проте нещодавні дії Ізраїлю, такі як обмеження доступу українських біженців і відмова у в’їзді багатьом українцям, “загострили ці відносини”.

Український дипломат вважає, що реакція Києва вплине на тисячі релігійних прочан, які щороку відвідують Україну.

“Україна залишається відкритою для діалогу з Ізраїлем для обговорення й узгодження цих змін у туристичній політиці на благо обох країн”, – наголосив Корнійчук.

Контекст

У серпні 2023 року Корнійчук уже говорив про ймовірність скасування безвізу з Ізраїлем. Серед причин такого кроку він називав зокрема зростання кількості відмов у в’їзді в Ізраїль українцям.

Коли журналісти запитали його про це у вересні, він сказав: “Ця інформація дещо неактуальна”.

Корнійчук нагадав, що після цього відбулися двосторонні консультації за лінією міністерств внутрішніх справ, а також телефонна розмова прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху із президентом України Володимиром Зеленським.

“Завдяки цій інформаційній кампанії, завдяки певним загрозам, пов’язаним із недопуском релігійних до святкування в Умані, ізраїльська сторона суттєво полегшила прибуття українських громадян в Ізраїль. Якщо місяць тому в кожного громадянина, який приїжджав в Ізраїль, відбирали паспорт,і він чекав у черзі 5–10 годин, потім проходив співбесіду, і приблизно 10% громадян розвертали й депортували, то зараз ситуація змінилася. Зараз фактично кожна людина може в’їхати без проблем”, – говорив посол.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *