На сторінці закону написано, що файл недоступний
Фото: pixabay.com
Ухвалений 22 липня Верховною Радою закон №12414, який змінює функціонування Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) і який спричинив значний резонанс, станом на 20.39 недоступний на сайті парламенту.
“404 – файл або каталог не знайдено. Можливо, ресурс, який ви шукаєте, видалили, його ім’я змінили або він тимчасово недоступний”, – вказано на сторінці документа.
Інші пов’язані із законом сторінки на сайті Ради функціонують, зокрема результати поіменного голосування.
Скріншот: rada.gov.ua
Оновлено.
Пізніше на сайті Ради, де розміщені документи, з’явилося повідомлення про “проведення технічних робіт з адміністрування сервісу Верховної Ради”.
Контекст
Закон “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних зі зникненням осіб безвісти за особливих обставин в умовах воєнного стану”, народні депутати ухвалили 22 липня, за проголосувало 263 нардепи за потрібних 226. Арахамія голосував за.
Документ завізував спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук, його передали на підпис президенту Володимирові Зеленському. За даними нардепів, глава держави вже підписав закон (на сайті Ради інформації про це немає).
Документ передбачає розширення повноважень генпрокурора, зокрема щодо кримінальних проваджень, якими займаються НАБУ і САП.
Антикорупційні органи попереджали, що генпрокурор дістане доступ до всіх справ НАБУ, матиме право давати вказівки детективам, зможе закривати розслідування на вимогу сторони захисту тощо. У САП і НАБУ стверджують, що до тексту законопроєкту в останній момент внесли правки, які “фактично знищують незалежність” САП і НАБУ.
Нардеп від “Голосу” Ярослав Железняк заявляв, що НАБУ і САП “по факту перетворяться на “весільних генералів”.
Джерело: gordonua.com