Швейцарія оголосила, що на прохання України запросила на Глобальний саміт миру понад 160 делегацій. Росії у списку немає

У Швейцарії зазначили, що були за запрошення Росії на саміт
Фото: pixabay.com

На Глобальний саміт миру, який планують провести в червні у швейцарському Бюргенштоку, запрошено “понад 160 делегацій”. Про це 2 травня поінформувало МЗС Швейцарії.

“На прохання України Швейцарія запросила понад 160 делегацій з усього світу взяти участь у першому саміті миру для України, він відбудеться 15–16 червня 2024 року на курорті Бюргеншток. Саміт ґрунтуватиметься на дискусіях, які відбулися в останні місяці, зокрема щодо української формули миру й інших мирних пропозицій, заснованих на Статуті ООН і основних засадах міжнародного права”, – ідеться в повідомленні.

До запрошених на саміт потрапили, зокрема, члени “Великої сімки”, “Великої двадцятки”, БРІКС (до неї входить зокрема Китай), “багато інших країн з усіх континентів”, Європейський союз, ООН, ОБСЄ, Рада Європи, Ватикан і вселенський патріарх.

Швейцарські дипломати наголосили, що головна мета саміту – “стимулювання майбутнього мирного процесу”.

Інші завдання:

  • забезпечити платформу для діалогу щодо досягнення всеосяжного, справедливого й стійкого миру для України на основі міжнародного права і Статуту ООН;
  • сприяти загальному розумінню можливих меж задля досягнення цієї мети;
  • спільно визначити дорожню карту, “як залучити обидві сторони до майбутнього мирного процесу”.

“Швейцарія має давню традицію сприяння діалогу”, – наголосили у МЗС.

Відомство також пояснило, що країну-агресора Росію на саміт не запрошували.

“Росію на цьому етапі не запрошено. Швейцарія завжди виявляла відкритість до запрошення Росії на цей саміт. Однак Росія неодноразово й, зокрема, публічно заявляла, що не зацікавлена в участі в цьому першому саміті. Саміт у Швейцарії має започаткувати мирний процес. Швейцарія переконана, що Росію необхідно залучити до цього процесу. Мирний процес без Росії немислимий”, – заявили в Берні.

Контекст

Україна в листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних її положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Цю формулу миру мають обговорити на Глобальному саміті миру. Як підкреслили в Офісі президента України, Київ наполягав, щоб Росії на першому саміті миру не було. За словами президента України Володимира Зеленського, саміт відкритий для всіх країн, які поважають суверенітет і територіальну цілісність України. Там очікують, зокрема, представників Глобального Півдня. Окрім того, Україна докладає зусиль, щоб на саміті було представлено Китай, розповіли в ОПУ.

24 квітня президент України, посилаючись на дані розвідки, заявив, що Росія намагається не допустити проведення Глобального саміту миру, і вона має конкретний план, як це зробити.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *