Шольц вважає, що Глобальний саміт миру щодо України може бути “великим кроком”

Шольц підтвердив, що візьме участь у Глобальному саміті миру
Фото: EPA

Глобальний саміт миру, який у середині червня відбудеться у Швейцарії, може стати “великим кроком” до миру в Україні. Таку думку під час дискусії в Потсдамі 11 травня висловив канцлер Німеччини Олаф Шольц, його цитує Tagesschau.

За словами Шольца, “навіть якщо зараз не обговорюватимуть основне питання миру [між Україною й Росією], а питання, які також є його частиною, – це було б великим кроком”.

Як зазначив німецький канцлер, завдяки саміту миру можна буде зробити “подальші кроки”.

Шольц 8 травня підтвердив, що візьме участь у Глобальному саміті миру, повідомив президент України Володимир Зеленський.

Контекст

Україна у листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних її положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Цю формулу миру мають обговорити на Глобальному саміті світу. Як зазначили в Офісі президента України, Київ наполягав, щоби Росії на першому саміті не було.

2 травня МЗС Швейцарії поінформувало, що на саміт світу запросили понад 160 делегацій. “Він відбудеться 15–16 червня 2024 року на курорті Бюргеншток. Саміт буде ґрунтуватися на дискусіях, які відбулися в останні місяці, зокрема про українську формулу миру та інші мирні пропозиції, засновані на Статуті ООН та головні принципи міжнародного права”, – ідеться в повідомленні.

24 квітня Зеленський, посилаючись на дані розвідки, заявив, що Росія намагається не допустити проведення Глобального саміту миру і має конкретний план, як це зробити.

Переговорну позицію, яку виробить саміт миру у Швейцарії, передадуть Росії, заявив речник Зеленського Сергій Никифоров 3 травня.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *