Шмигаль розповів, на що спрямують допомогу від США

В Україні очікують на успішне затвердження законопроєкту з допомогою Україні в Сенаті США впродовж найближчих днів, зазначив Шмигаль
Фото: Денис Шмигаль / Facebook

У разі схвалення Сенатом США законопроєкту з допомогою Україні, який 20 квітня ухвалила Палата представників, із майже $61 млрд загальної допомоги $49,9 млрд спрямують на оборонні витрати. Про це у Facebook проінформував прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, ще $7,8 млрд можуть передати на бюджетну підтримку, $1,57 млрд – це економічна допомога, $400 млн – кошти на захист кордонів і гуманітарне розмінування.

“Очікуємо на успішне затвердження законопроєкту в Сенаті вже впродовж найближчих днів. Його реалізація означатиме більше зброї для України, зокрема далекобійної і систем ППО. Посилення макрофінансової стійкості, у тому числі у фінансуванні найпріоритетніших бюджетних видатків. Продовження швидкого відновлення насамперед критичної інфраструктури”, – написав Шмигаль.

Законопроект H.R. 8035 із допомогою Україні 20 квітня підтримало 311 конгресменів (210 демократів і 101 республіканець). Президент США Джо Байден закликав Сенат США швидко передати йому на підпис документ, щоб він набув чинності.

Лідер більшості в Сенаті (Демократична партія) Чак Шумер повідомив, що пакет законопроєктів про іноземну допомогу, зокрема й Україну, верхня палата Конгресу США розгляне 23 квітня.

Контекст

20 жовтня 2023 року Байден подав запит до Конгресу на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), а також надання коштів на безпеку південного кордону США.

Проте розгляд документа заблокували представники Республіканської партії, які наполягають на посиленні заходів контролю за міграцією на кордоні США з Мексикою. Байден назвав політичним шантажем відмову республіканців підтримати законопроєкт, зазначивши, що “ставки надто високі, а наслідки надто значні”.

Кілька місяців республіканці й демократи вели переговори щодо компромісного двопартійного законопроєкту. Саботувати угоду, зокрема, закликав республіканців колишній президент США Дональд Трамп, який вважає, що США потрібен окремий законопроєкт про кордони й імміграцію і він не має бути прив’язаним до іноземної допомоги. Байден розкритикував Трампа, заявивши, що той погрожував республіканцям і намагався їх залякати.

Після провалу кількох варіантів угоди 13 лютого 2024 року Сенат США підтримав пакетний законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню, але без угоди про міграційну реформу і безпеку кордону. Його мала затвердити ще Палата представників, але так і не розглянула документа.

Натомість спікер Палати представників Майк Джонсон запропонував іще один законопроєкт, текст якого було опубліковано 17 квітня. Він передбачає допомогу Україні на загальну суму $60,84 млрд, із яких $23,2 млрд спрямують на поповнення американських озброєнь і запасів замість наданих Україні. Джонсон пропонує виділити Україні $7,8 млрд прямої фінансової допомоги у кредит, водночас у законопроєкті є пункт, який дасть змогу президенту США за підтримки Конгресу списати згодом половину або всю суму кредиту. Також законопроєкт зобов’язує президента США у найкоротші строки надати Україні комплекси ATACMS, якщо це не зашкодить національній безпеці США.

Байден підтримав пакет Джонсона і заявив, що негайно підпише запропонований законопроєкт після ухвалення документа двома палатами Конгресу США.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *