Сенат США остаточно підтримав пакетний законопроєкт із $95,3 млрд допомоги Україні, Ізраїлю й Тайваню. Його має затвердити Палата представників

За проголосувало 70 членів Сенату
Фото: ЕРА

Сенат США підтримав окремий законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню на загальну суму $95,3 млрд. Про це свідчить трансляція засідання 13 лютого.

Обговорення документа відбувалося всю ніч, голосування розпочали приблизно о 13.00 за київським часом. За законопроєкт проголосувало 70 сенаторів, проти – 29. Тепер його має схвалити Палата представників Конгресу. Після цього його зможе підписати президент Джо Байден.

Скріншот: senate.gov

“Минули роки, можливо, десятиліття відтоді, як Сенат ухвалював законопроєкт, що так сильно впливає не тільки на нашу національну безпеку, не тільки на безпеку наших союзників, а й на безпеку західної демократії”, – сказав після голосування лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер.

Сьогодні вранці амбасадорка України у США Оксана Маркарова повідомила, що Сенат США проголосував за припинення дебатів щодо законопроєкту HR 815, який передбачає фінансову допомогу для України, Ізраїлю й Тайваню. Рішення підтримало 66 сенаторів (за необхідних 60), проти проголосувало 33 сенатори. Reuters прогнозувало, що остаточне голосування Сенат може провести вже сьогодні.

Спікер Палати представників США Майк Джонсон 13 лютого розкритикував законопроєкт в Х. Він заявив, що Палата діятиме “на власний розсуд”, оскільки в документі немає пропозицій щодо питання, яке стосується прикордонної політики.

“Минулого тижня Сенат вчинив правильно, відхиливши пакет щодо України, Тайваню, Гази, Ізраїлю й імміграції через недостатність прикордонних положень, і мав повернутися до розроблення поточного законопроєкту, щоб внести до нього реальні положення щодо безпеки кордонів, які справді допомогли покласти край катастрофі, що триває”, – заявив Джонсон. Законопроєкт Сенату про зовнішню допомогу “обходить мовчанням найгостріше питання” для США, вважає він. 

Контекст

20 жовтня 2023 року президент США Джо Байден подав запит у Конгрес на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), а також надання коштів на безпеку південного кордону США.

Розгляд документа заблокували представники Республіканської партії, які наполягають на посиленні заходів контролю за міграцією на кордоні США з Мексикою. Байден назвав політичним шантажем відмову республіканців підтримати законопроєкт, зазначивши, що “ставки надто високі, а наслідки надто значні”.

5 лютого Сенат США презентував новий двопартійний законопроєкт, який також охоплює допомогу Україні й Ізраїлю і захист кордонів США. Експрезидент США Дональд Трамп закликав республіканців саботувати двопартійну угоду в Сенаті. Він заявив, що США потрібен окремий законопроєкт про кордони й імміграцію і його не мають прив’язувати до іноземної допомоги в жодному вигляді. Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл заявив, що ухвалити цей законопроєкт “реальних шансів немає”.

8 лютого Сенат США підтримав на процедурному голосуванні законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню без угоди про міграцію й кордони.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *