Сейм Польщі сьогодні може обрати нового прем’єра

Голосування призначено на 15.00
Фото: ЕРА

11 грудня прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький виступить зі звітом у Сеймі, і парламент визначиться щодо вотуму довіри його уряду. Про це повідомляє RMF24.

За його даними, голосування призначено на 15.00. Якщо Моравецький не здобуде більшості, буде проведено так званий другий конституційний крок, під час якого Сейм обере прем’єр-міністра.

“Якщо уряд не сформується під час першого кроку, ініціатива перейде до Сейму, який обере прем’єр-міністра та урядовців. Президент призначає обраний у такий спосіб уряд і приймає від нього присягу”, – ідеться в повідомленні.

У прихильників Моравецького в Сеймі немає більшості, зазначає RMF24, основна частина мандатів (248) – у коаліції опозиційних політпартій, куди входять “Громадянська коаліція”, “Ліві” та “Третій шлях”, тому уряду Моравецького, найімовірніше, не затвердять.

Кандидатом від опозиції є лідер “Громадянської коаліції” Дональд Туск.

Контекст

На парламентських виборах у Польщі 16 жовтня перше місце посіла керівна партія “Право і справедливість”, проте більшість мандатів здобули представники “Громадянської коаліції” Туска, “Лівих” і “Третього шляху”. 10 листопада польська опозиція підписала коаліційну угоду, згідно з якою кандидатом на посаду прем’єр-міністра Польщі є Туск, який очолював уряд Польщі у 2007–2014 роках.

18 листопада президент Польщі Анджей Дуда заявив в інтерв’ю виданню Sieci, що Туск не буде прем’єром у його уряді. Лідер “Громадянської коаліції” відреагував у соцмережі Х. “Підтверджую. Не буду”, – написав політик. 27 листопада Дуда привів до присяги новий уряд під керівництвом Матеуша Моравецького, який обіймав цю посаду з 2017-го до 12 листопада 2023 року.

8 грудня Туск заявляв, що після ймовірного призначення на посаду прем’єр-міністра займеться вирішенням спорів, які виникли між Варшавою та Києвом. Він анонсував, що 13 грудня новий кабінет приведуть до присяги, а 14–15 грудня він братиме участь як прем’єр у саміті Європейського союзу в Брюсселі, який, зокрема, розглядатиме можливість початку переговорів про членство України та виділення довгострокового пакету фінансової допомоги на €50 млрд.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *