Службу безпеки України залучать до розслідування витоку у ЗМІ даних контрактів Міноборони з постачальниками послуг харчування для військових, оскільки ці документи закриті і їх може використати ворог. Про це “Українським новинам” заявив народний депутат від “Слуги народу”, член комітету з питань національної безпеки, оборони і розвідки Геннадій Касай.
“Комітет буде завтра збиратися, і буде присутній міністр оборони. Я сьогодні читав, що Міноборони будуть звертатися у правоохоронні органи, зокрема й у СБУ, щодо питання, що вони бачать у цьому питанні (публікація у ЗМІ оригіналів закритих контрактів МО та звинувачення на адресу Міноборони у закупівлі послуг харчування нібито за завищеними цінами) зраду”, – прокоментував політик.
Касай пояснив, що “злиті” контракти можуть використати вороги і такі документи є закритими відповідно до вимог воєнного часу, оскільки вони містять відомості про військові частини та їхні адреси. Представники СБУ будуть присутніми на одному з найближчих засідань профільного комітету, додав нардеп.
“Залучимо і вислухаємо наші правоохоронні органи і СБУ, яка в цьому процесі також повинна розібратися”, – сказав він.
Контекст:
21 січня видання ZN.UA повідомило, що згідно з угодою Міноборони від 23 грудня 2022 року, міністерство закуповує продукти для українських військовослужбовців удвічі-утричі дорожче, ніж вони коштують у київських супермаркетах.
Після публікації комітет Ради з нацбезпеки, оборони та розвідки викликав керівництво Міноборони на закрите засідання, яке відбудеться найближчим часом, повідомила нардепка від “Слуги народу” Мар’яна Безугла. Вона також заявила, що в МО “такі націнки не тільки по харчуванню”, і зазначила, що Державна аудиторська служба України якраз проводить перевірку міністерства.
ТОВ “Актив компані”, про контракт із яким ішлося у статті, 22 січня виступило з офіційною позицією щодо скандалу у ЗМІ навколо контракту на постачання харчових продуктів для Міністерства оборони України. Керівництво компанії стверджує, що порівнювати ціни на окрему одиницю товару в супермаркеті з вартістю у контракті неправильно та маніпулятивно і що розголошення деталей контрактів ставить під загрозу безпечну роботу для постачання армії.
Міністерство оборони опублікувало свою позицію щодо цього питання також 22 січня. У відомстві вважають, що інформацію про закупівлю поширюють “з ознаками навмисних маніпуляцій” і вона вводить в оману. Міністр оборони Олексій Резніков 21 січня особисто звернувся до голови комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки із проханням провести засідання комітету й заслухати інформацію щодо порядку, обставин і результатів закупівлі послуги харчування військовослужбовців на 2023 рік за участю представників НАБУ і ДБР. Окрім того, міністерство звернеться до СБУ, щоб спецслужба перевірила інформацію.
У понеділок міністерство обіцяло оприлюднити інформацію за підсумками засідання комітету ВРУ.
Джерело: gordonua.com