СБУ оголосила підозру архімандриту УПЦ МП, який “благословив” Сальдо на псевдореферендум РФ

Архімандрит брав участь у “церемонії приєднання” тимчасово захоплених регіонів України до складу РФ
Фото: ipc.org.ua

Служба безпеки України повідомила про підозру в державній зраді екснастоятеля одного із соборів Херсонської єпархії УПЦ МП Олексія (Олександра Федорова), який переховується на окупованому лівобережжі Херсонської області. Про це СБУ поінформувала 19 лютого.

Як зазначає спецслужба, після захоплення обласного центру підозрюваний підтримав російських загарбників і ввійшов до найближчого оточення гауляйтера Володимира Сальдо, ставши його духівником.

За даними слідства, архімандрит регулярно запрошував його на богослужіння у храмі, а під час проповідей “благословляв” проведення незаконного референдуму РФ щодо “приєднання” Херсонської області до країни-агресора.

Крім того, фігурант особисто звертався до московського патріарха Кирила з проханням додати місцевий собор до парафії РПЦ, наголошують в СБУ. За перехід клірика на бік окупантів вони передали його собору захоплені території “Укртелекому” й місцевих бізнесменів у центральній частині Херсона.

Також 30 вересня 2022 року архімандрита запросили до георгіївської зали Кремля для участі в “церемонії приєднання” тимчасово захоплених регіонів України до складу РФ.

Під час звільнення Херсона церковник разом із російськими окупантами втік на лівобережну частину південного регіону, повідомили у спецслужбі. За оперативними даними, там він став секретарем так званої Скадовської єпархії РПЦ.

Слідчі Служби безпеки заочно повідомили його про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 111 (державна зрада);
  • ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору).

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *