Російські активи, енергетика і вступ України в НАТО. Шмигаль розповів, про що говорив із Кемероном

Шмигаль поговорив із Кемероном
Фото: Денис Шмигаль Прем’єр-міністр України / Telegram

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповів у Telegram 3 травня, що зустрівся з міністром закордонних справ Великобританії Девідом Кемероном, який приїхав із візитом у Київ.

Шмигаль висловив вдячність Великобританії за оголошення найбільшого пакета військової допомоги на £500 млн (приблизно $620 млн), куди увійдуть засоби ППО, боєприпаси, ракети, безпілотники та інше важливе обладнання. “Це вагомий внесок у зміцнення обороноздатності України”, – зазначив він.

Також політики обговорили питання економічної й енергетичної підтримки. Шмигаль розповів Кемерону про наслідки атак російських терористів на енергетичну інфраструктуру України.

“Ми активно працюємо над децентралізацією енергосистеми, а тому потребуємо більше газових турбін, когенераційних установок і мобільних генераторів”, – написав Шмигаль і зазначив, що в цьому питанні Україна розраховує на сприяння Великобританії.

Окрім того, сторони скоординували роботу в напрямку передання Україні заморожених російських активів. “Важливо змусити Росію заплатити за злочинну війну, а Україні швидко отримати необхідні кошти для стійкості й відновлення”, – зазначив український прем’єр.

Окремо сторони обговорили інтеграцію України в НАТО, Шмигаль подякував Кемерону за непохитну підтримку в цьому напрямі.

Контекст

Станом на початок 2024 року Сполучене Королівство надало допомоги Україні на понад £12 млрд ($15,3 млрд). Воно, зокрема, передає Україні далекобійні ракети Storm Shadow і танки Challenger 2. 

Наприкінці квітня прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак оголосив про новий пакет допомоги Україні на £500 млн (приблизно $620 млн). За даними британських журналістів, у ньому, імовірно, будуть високоточні бомби з лазерним наведенням Paveway IV. 

Загалом цього фінансового року обсяг військової допомоги Великобританії Україні сягне £3 млрд.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *