Росія вже запланувала удари по незалежності інших країн на найближчі роки, Путін ніколи не хотів обмежуватися однією Україною – Зеленський

Зеленський: Вибір США зараз має значення, і не лише для України, а й для всіх народів, чия незалежність є мішенню для російських ударів
Фото: president.gov.ua

Продовження підтримки України Америкою важливе не лише для України, а й для інших країн, які опинилися під загрозою російської агресії, наголосив президент Володимир Зеленський. Про це він сказав 13 лютого у вечірньому зверненні, яке опублікувала його пресслужба.

Зеленський знову зазначив, що сьогодні відбулося “стратегічно важливе” голосування Сенату США за пакет подальшої підтримки України, її сил оборони “й демократії загалом”.

“Я вдячний кожному сенатору за морально сильний вибір. Такий вибір зараз має значення, і не лише для України, а й для всіх народів, чия незалежність є мішенню для російських ударів – уже зараз, так чи інакше, або запланованих ударів. Запланованих на найближчі роки. [Президент країни-агресора РФ Володимир] Путін ніколи не хотів обмежуватися однією Україною – його цілі значно ширші. І ще більш широка потрібна солідарність у захисті”, – підкреслив Зеленський.

Він нагадав, що наступний крок до ухвалення пакету підтримки – голосування Палати представників.

“Це дуже, дуже важливо. Очікуємо такого ж морально сильного вибору й рішення, яке запрацює. Запрацює для спільної безпеки”, – підсумував президент.

Контекст

20 жовтня 2023 року президент США Джо Байден подав запит до Конгресу на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), а також надання коштів на безпеку південного кордону США.

Розгляд документа заблокували представники Республіканської партії, які наполягають на посиленні заходів контролю за міграцією на кордоні США з Мексикою. Байден назвав політичним шантажем відмову республіканців підтримати законопроєкт, зазначивши, що “ставки надто високі, а наслідки надто значні”.

Кілька місяців республіканці й демократи вели переговори щодо компромісного двопартійного законопроєкту. 5 лютого Сенат США презентував документ, у ньому загальна сума виділених коштів становила $118 млрд, із них Україні було передбачено $60 млрд. Але в підсумку частина республіканців назвала двопартійну угоду мертвою й заявила, що шансів ухвалити цей законопроєкт немає. Саботувати угоду республіканців закликав і експрезидент Дональд Трамп, він сказав, що США потрібен окремий законопроєкт про кордони й імміграцію і він не має бути прив’язаним до іноземної допомоги в жодному вигляді. Байден розкритикував Трампа, заявивши, що той погрожував республіканцям і намагався їх залякати.

Сенат не підтримав цього законопроєкту. Також у верхній палаті Конгресу провалили голосування щодо законопроєкту, який передбачав надання допомоги лише Ізраїлю.

8 лютого Сенат США вирішив розглянути інший законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю й Тайваню (на загальну суму $95,3 млрд) – без угоди про міграцію та кордони. 13 лютого, після обговорення, яке тривало всю ніч, Сенат підтримав цей законопроєкт.

Тепер документ має схвалити Палата представників Конгресу. Після цього його зможе підписати президент Джо Байден. Водночас спікер Палати представників США Майк Джонсон уже розкритикував законопроєкт, який “обходить мовчанням найгостріше питання” для США – про захист кордонів. Джонсон заявив, що палата діятиме “на власний розсуд”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *