Росія працює за трьома напрямами, щоб зірвати саміт миру – Кулеба

Кулеба: Росія найактивніше намагається впливати на країни Азії, Африки й Південної Америки
Фото: mfa.gov.ua

Країна-агресор Росія веде роботу в усьому світі з підриву проведення Глобального саміту миру. Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив журналістам 3 червня під час візиту міністра закордонних справ Естонії Маргуса Цахкни до України, його цитує пресслужба МЗС України. 

“Росія використовує три види протидії. Перший – дискредитація саміту миру через розсилку листів, публічні заяви й закриті зустрічі, де Росія намагається переконати країни в його незначущості. Другий – спроби переконати окремі країни взагалі не брати участь у саміті. Третій – спроби переконати країни, що підтвердили свою участь, приїхати на максимально низькому рівні”, – зазначив Кулеба. 

Кулеба підкреслив, що найактивніше Росія намагається впливати на країни Азії, Африки й Південної Америки. За його словами, українська дипломатія працює в усіх регіонах світу й успішно протидіє деструктивній діяльності РФ.

Він також наголосив, що Україна спільно з партнерами створює прецедент скликання саміту миру не на умовах країни-агресора чи країни-посередника, а на умовах Статуту ООН. Кулеба зазначив, що країни, які захищають правила Статуту ООН, протистоять тим країнам, які хочуть їх переписати під себе і зруйнувати світ, у якому нації мирно співіснують.

“Коли російські прикордонники переміщують буйки у Нарві, коли відбуваються російські кібератаки в Європі, коли плануються теракти та здійснюються спроби зірвати проведення саміту миру – це все складові однієї картини, одного протистояння”, – додав міністр.

Контекст

Саміт миру відбудеться 15–16 червня у Швейцарії, на ньому, як повідомив Зеленський, обговорюватимуть три пункти формули миру: це ядерна безпека, продовольча безпека та звільнення військовополонених й українських дітей, яких викрала Росія. Як зазначили в Офісі президента України, Київ наполягав, щоб Росії на першому саміті не було.

2 червня Зеленський повідомив, що участь у саміті миру підтвердило понад 100 держав і міжнародних організацій, але досі немає підтвердження участі деяких світових лідерів. За його словами, РФ “шантажує деяких лідерів і намагається заблокувати участь деяких країн”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *