Раніше ніж Зеленський. У Раді зареєстрували законопроєкт про повернення незалежності НАБУ й САП

Документ подало 48 нардепів, вказав Юрчишин
Фото: Yaroslav Yurchyshyn / Facebook

У Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт про повернення незалежності Національному антикорупційному бюро і Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. Про це народний депутат від “Голосу”, голова комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин повідомив у Facebook.

Співавторами документа стали 48 парламентаріїв. Номера документа депутат не вказав.

За словами Юрчишина, голосувати за законопроєкт можна “вже завтра”.

Однопартієць Юрчишина, нардеп Ярослав Железняк підтвердив подання законопроєкту. Його підписали представники “Голосу”, партій “Слуга народу”, “Європейська солідарність” і “Батьківщина”.

Напередодні він анонсував подання до Конституційного Суду України для скасування закону №4555-ІХ, який обмежує незалежність НАБУ й САП. Для цього потрібно було зібрати 45 підписів парламентаріїв.

23 липня президент України Володимир Зеленський пообіцяв внести у ВР законопроєкт, який забезпечить незалежність антикорупційним органам, зокрема від російського впливу. Він зазначив, що чекає на пропозиції за тими нормами, “які повинні спрацювати”.

Контекст

22 липня український парламент ухвалив законопроєкт №12414, який передбачає розширення повноважень генпрокурора, зокрема щодо кримінальних проваджень, якими займаються НАБУ й САП. Закон того самого дня підписав президент України Володимир Зеленський. Документ опублікували в офіційному виданні Верховної Ради, він уже набув чинності.

Антикорупційні органи попереджали, що закон дає генпрокурору України доступ до всіх справ НАБУ, він матиме право давати вказівки детективам, зможе закривати розслідування на вимогу сторони захисту тощо. У САП і НАБУ стверджують, що в текст законопроєкту останньої миті внесли правки, які “фактично знищують незалежність” САП і НАБУ.

Увечері 22 липня в низці міст України розпочалися акції протесту проти закону.

23 липня американські сенатори Ліндсі Грем (республіканець) і Джин Шагін (демократка) закликали уряд України не підривати прогресу в антикорупційній сфері. Того самого дня єврокомісар з економічних питань Валдіс Домбровскіс у коментарі Financial Times заявляв, що фінансова допомога Україні залежить від подальших подій щодо НАБУ й САП.

Депутат Європарламенту від партії “Зелених” Даніель Фройнд сказав Spiegel, що Київ поставив під загрозу подальшу допомогу Україні та її вступ у ЄС.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *