Радник Байдена про допомогу Україні від США: Ми не зосереджені на плані Б

Салліван зазначив, що “немає альтернативи” тому, щоб США забезпечували Україні необхідний їй рівень ресурсів для артилерії, систем ППО
Фото: nato.int

У Білому домі зосереджені на ухваленні Конгресом США пакету допомоги Україні, який надасть їй інструменти та можливості, необхідні для ефективного захисту і повернення територій, тимчасово окупованих країною-агресором РФ. Про це 7 лютого заявив радник президента США Джо Байдена з питань національної безпеки Джейк Салліван, його цитує сайт НАТО.

Саллівана запитали, чи розглядають в адміністрації США альтернативні варіанти підтримки України на тлі затягування Конгресом ухвалення законопроєкту, у який входить допомога Києву, і чи є план Б.

“По-перше, ми не зосереджені на плані Б. Ми зосереджені на плані А, – відповів представник Білого дому. – Ви бачили багато “болючих суперечок” у Конгресі, і я не збираюся вдаватися в деталі. […] Але я скажу, що навіть за останні 24 години ви бачили, як значна кількість республіканців вийшла і заявила, що незалежно від того, що ще станеться, ми маємо просувати пакет підтримки для України. […] І ми маємо намір домогтися того, щоб цей пакет пройшов і Сенат, і Палату представників і потрапив на стіл президента на підпис”.

Салліван додав, що “немає альтернативи” тому, щоб США “вступили у справу” і забезпечували Україні необхідний рівень ресурсів для артилерії, систем протиповітряної оборони та інших можливостей.

“І в цьому сенсі час має вирішальне значення. Тому ми збираємося зосередитися на цьому і ми віримо, що все ще можемо і будемо це робити”, – резюмував радник Байдена.

Контекст

20 жовтня 2023 року Байден подав запит до Конгресу на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), а також надання коштів на безпеку південного кордону США.

Проте розгляд документа заблокували представники Республіканської партії, які наполягають на посиленні заходів контролю над міграцією на кордоні США з Мексикою. Байден назвав політичним шантажем відмову республіканців підтримати законопроєкт, зазначивши, що “ставки надто високі, а наслідки надто значні”.

5 лютого Сенат США презентував новий двопартійний законопроєкт, у якому загальна сума коштів, що виділяють, становить $118 млрд, із них на допомогу Україні передбачено $60 млрд, ще приблизно $14 млрд – Ізраїлю, $20,23 млрд – на захист кордонів США. Колишній президент США Дональд Трамп закликав республіканців саботувати двопартійну угоду в Сенаті. Він заявив, що США потрібен окремий законопроєкт про кордони й імміграцію і він не має бути прив’язаний до іноземної допомоги у жодному вигляді.

Байден заявив у зверненні 6 лютого, що все вказує на те, що законопроєкт про кордон навіть не буде передано в Сенат. За його словами, Трамп, який бере участь у виборчій кампанії, протягом останньої доби звертався до республіканців у Палаті представників та Сенаті “і погрожував їм, намагався залякати, щоб вони проголосували проти цієї пропозиції”. Водночас він закликав Конгрес схвалити допомогу Україні, щоб протистояти президенту країни-агресора РФ Володимирові Путіну.

7 лютого законопроєкт, у який входить допомога Україні, не пройшов процедурного голосування у Сенаті США.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *