“Путін за рік нічого не виграв. Не давайте йому першої – і єдиної – перемоги за рік”. Зеленський закликав лідерів ЄС розпочати з Україною переговори про членство

Зеленський: Я прошу вас сьогодні про одне – не зраджувати людей та їхньої віри в Європу
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський закликав лідерів Європейського союзу не вагатися й ухвалити обіцяне Україні рішення про початок переговорів щодо членства. Його виступ за допомогою відеозв’язку на засіданні Європейської ради 14 грудня опублікував Офіс президента.

“Ми з вами за цей рік ні в чому не схибили. Ні в чому. Європа пройшла цей рік гідно. Не було боягузтва. Не було нерішучості. І [президент країни-агресора РФ Володимир] Путін за рік нічого не виграв. Ані в боях проти України, ані у спробах розділити і принизити європейців. Він усе програв за цей рік”, – сказав Зеленський.

Він наголосив, що Європа цьогоріч зберегла свою єдність, “ухвалювала потужні рішення й виконувала їх ефективно”.

“Дуже важливо, щоб сьогодні не сталося так, що Європа знову повернеться до часів нерішучості… Сьогодні день, коли рішучість буде або у вас у Брюсселі, або в Москві. Люди в Європі не зрозуміють, якщо задоволена посмішка Путіна буде нагородою засіданню у Брюсселі”, – зазначив президент України.

Він звернув увагу, що останніми днями говорив із багатьма з лідерів країн Євросоюзу й не чув жодного контраргументу, чому не можна розпочати переговори про вступ України в ЄС.

“Минулого року Україна отримала чіткі рекомендації, як рухатися. Ми ухвалили ключові закони. Ви всі – і я це підкреслю: всі – добре знаєте, що ми виконали кожне своє зобов’язання. І був чіткий графік для ЄС. Сьогодні – політичне рішення у відповідь на те, що ми виконали. Рішення щодо початку переговорів з Україною. А в березні наступного року – затвердження переговорної рамки щодо того, як будемо рухатися далі”, – перерахував Зеленський.

Він додав, що рішення про початок переговорів потрібне не політикам, а людям – як українцям, так і жителям країн ЄС, які “вірять, що Європа зможе не скотитися до старих часів постійних безплідних суперечок між столицями”.

“10 років тому в містах України люди повстали під прапорами Євросоюзу. Це був символ правди для них. І це має так і залишитися. Я прошу вас сьогодні про одне – не зраджувати людей та їхньої віри в Європу. Якщо в Європу ніхто не віритиме, що збереже Європейський союз?” – сказав президент.

На його думку, якщо Москва дістане з Брюсселя “пас у вигляді негативу щодо України”, Путін точно скористається цим проти Європи.

“Не давайте йому цієї першої – і єдиної – перемоги за рік. Європа повинна перемагати, договори мають виконуватися, а слова повинні мати значення”, – підсумував Зеленський.

Відео: Офіс Президента України / YouTube Контекст

29 червня лідери Європейського союзу на саміті у Брюсселі ухвалили резолюцію про довгострокову військову й фінансову підтримку України.   Наступного дня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Угорщина не згодна із планами ЄК щодо виділення додаткової грошової допомоги Україні для боротьби з російською агресією. Він вважає, що “практично немає шансів”, що країни – члени ЄС схвалять ці фінансові плани й розпочнеться “довга боротьба”.

Після того як Єврокомісія 8 листопада 2023 року оприлюднила звіт, що рекомендує розпочати переговори з Україною й Молдовою щодо вступу в ЄС, в уряді Угорщини пригрозили накласти вето на саміті Євросоюзу 14–15 грудня, який має затвердити це рішення ЄК.

У РНБО наголосили, що Україна “готова йти на певні компроміси в цьому питанні” заради євроінтеграції. Водночас в українському уряді вважають, що Угорщина “політично не зацікавлена” раз і назавжди закрити питання про нацменшини в Україні, під приводом якого Угорщина блокує євроінтеграцію України.

У ЄС розглядають можливість відкласти рішення про початок переговорів щодо вступу України на березень через опір Угорщини й відсутність єдності в Євросоюзі, повідомило 17 листопада Reuters із посиланням на джерело.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *