Посол Мельник про сенс зустрічі Шольца з Путіним: Можливо, його не треба запрошувати в Німеччину на пиво чи самому летіти в Москву

Мельник вважає, що можна знайти переконливі аргументи, які Путін (на фото) зрозуміє, – навіть ті, які можуть здатися божевільними
Фото: EPA

Посол України у Бразилії Андрій Мельник висловив сподівання, що союзники Києва дійдуть розуміння того, що Україна потребує набагато більшої підтримки, і не лише у військовому, а й у дипломатичному сенсі. Про це дипломат сказав в інтерв’ю n-tv, опублікованому 3 лютого.

На думку Мельника, усе ще є велика потреба у діях в обох напрямах, чого практично не було в останні два роки після повномасштабного вторгнення країни-агресора РФ.

Водночас український посол зазначив, що зараз прямих переговорів між Україною та Росією “бути не може”.

Відповідаючи на запитання, чи є сенс розмовляти із президентом країни-окупанта РФ Володимиром Путіним, Мельник сказав: “Якщо ви просто зателефонуєте йому і скажете: “Доброго дня, пане Путін, чи не будете ви так люб’язні нарешті вивести свої війська?” – це не спрацює”.

Як зазначив дипломат, потрібна “складна стратегія, спільний знаменник”, який має бути тісно скоординований з Україною, бо їй “точно не потрібен іще один лінивий компроміс, як у Мінську”.

Український посол також наголосив на необхідності сильних сигналів РФ із боку Заходу в геополітичному сенсі.

Мельника, який із 2014-го до 2022 року був послом України у ФРН, запитали, чи має зустрітися з Путіним канцлер Німеччини Олаф Шольц.

“Можливо, його не потрібно запрошувати в Німеччину на пиво чи самому летіти в Москву, – вважає посол. – Ідеться про те, щоб знайти переконливі аргументи, які Путін зрозуміє, – навіть ті, які можуть здатися божевільними”.

Мельник припустив, що, ймовірно, є моменти, які паралельно зі ще більшим воєнним тиском змусять Путіна зрозуміти, що краще закінчити війну проти України негайно.

“Навіть найстрашнішу поразку він [Путін] може продати як перемогу для російського суспільства”, – резюмував посол України.

Контекст

Шольц засудив Путіна за повномасштабне вторгнення в Україну та поклав провину за війну на президента країни-агресора РФ.

Зокрема, він заявляв, що ненависть Путіна до вільної України більша, ніж його інтерес до розвитку власної країни, і називав главу Кремля “розпалювачем війни”, який “убив безліч дітей і людей похилого віку”. Водночас канцлер ФРН завжди залишався прихильником дипломатії та заявляв про те, що з Путіним треба “розмовляти”, незважаючи на всі розбіжності.

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський сказав, що Україна хоче досягти домовленості з РФ, але з нинішнім президентом країни-агресора Путіним це неможливо. “Він не знає, що таке гідність і чесність. Тому ми готові до діалогу з Росією, але вже з іншим президентом”, – сказав Зеленський. У жовтні він ввів у дію рішення РНБО, у якому офіційно констатували “неможливість проведення переговорів із Путіним”.

Україна в листопаді презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *