Посли ЄС схвалили продовження на рік “економічного безвізу” для України

ЄК запропонувала продовжити “економічний безвіз” для України до 5 червня 2025 року
Фото: EPA

Посли ЄС 21 лютого схвалили пропозицію Єврокомісії щодо продовження пільгової торгівлі для України ще на рік – до червня 2025 року. Про це повідомляють на сайті Євроради.

Зазначено, що посли погодили мандат ради на переговори про продовження зупинення імпортних мит і квот на український експорт у ЄС ще на один рік.

“Пропозиція щодо автономних торговельних заходів для України має продовжити зупинення ввізного мита і квот ще на один рік (із 6 червня 2024 року до 5 червня 2025 року), одночасно посилюючи захист чутливої сільськогосподарської продукції завдяки посиленню захисних заходів, уже передбачених чинним регламентом (ЄС) 2023/1077, та внесення нових автоматичних захисних заходів для певних чутливих продуктів”, – ідеться у повідомленні.

Очікують, що 7 березня за пропозицію проголосує комітет Європарламенту з міжнародної торгівлі. Європейський парламент проголосує за нього у першому читанні на одному із пленарних засідань у квітні.

Після цього положення мають ухвалити в Раді ЄС, підписати представники ради і Європарламенту й опублікувати в офіційному віснику ЄС перед набуттям чинності.

Контекст

Пропозиція скасувати на рік мита вперше прозвучала 27 квітня 2022 року. Цей крок мав на меті допомогти збільшити експорт України в ЄС і полегшити тяжке становище українських виробників та експортерів в умовах повномасштабного воєнного вторгнення Росії.

4 червня набув чинності регламент Європейського парламенту і Євроради про тимчасові заходи щодо лібералізації торгівлі, які звільняють на рік український експорт від мит.

15 квітня 2023 року уряд Польщі заборонив імпорт і транзит української сільськогосподарської продукції до 30 червня. До списку заборонених продуктів увійшло 18 товарів, серед яких зернові, молоко, яйця, м’ясо, мед тощо. Услід за Польщею заборону на імпорт української агропродукції ввели Угорщина, Словаччина й Болгарія.

Пізніше Єврокомісія досягла компромісу із п’ятьма країнами Євросоюзу щодо імпорту української агропродукції, а у травні 2023-го Європейський парламент схвалив пропозицію щодо продовження безмитної торгівлі ЄС з Україною ще на рік – до 5 червня 2024 року.

Про те, що ЄК згодна продовжити так званий економічний безвіз для України до літа наступного року, повідомив 4 лютого прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. За його словами, Україна хоче закріпити безмитну торгівлю в Угоді про асоціацію з ЄС.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *