Порошенко заявив, що його не випустили за кордон для зустрічей із делегацією США й “шістьма президентами”. У Верховній Раді прокоментували

Порошенко закликав випустити його, бо “ще є час”
Фото: Петро Порошенко / Facebook

Колишній президент України, народній депутат від “Європейської солідарності” Петро Порошенко заявив 14 лютого, що його не випустили за межі країни для поїздки на Мюнхенську конференцію з безпеки. Про це він сказав у відеозверненні, опублікованому у Facebook.

“Сьогодні ви блокуєте мій візит до Мюнхена, де у мене також мали бути зустрічі з великою конгресовою делегацією від Республіканської партії [США], із керівництвом Євросоюзу, із шістьма президентами, головами урядів країн – членів Європейського союзу, які відграють надзвичайно високу роль у забезпеченні безпеки держави”, – ідеться у зверненні.

За словами Порошенка, “по дорозі” у нього були також підтверджені зустрічі в Сеймі Польщі, а після участі в заході у Мюнхені – поїздка в Ізраїль.

Експрезидент показав начебто запрошення на Мюнхенську конференцію й у Кнесет (парламент) Ізраїлю.

Порошенко нагадав, що 1 грудня 2023 року його не випустили з України для візиту у Вашингтон. Він каже, що у нього був “шанс” вирішити проблему із затримкою американської допомоги Україні, яка протистоїть російській агресії.

На думку нардепа, рішення не випустити його з України ухвалювали не в МЗС, а у “другому офісі на Банковій”.

“Зробіть висновки, бо страждають через вас армія, Збройні сили, фермери й український народ. Нічому не навчило. […] У вас ще є час, не перешкоджайте. У вас немає права обмежувати нашу участь у парламентській дипломатії”, – заявив Порошенко.

Він стверджує, що в розмові зі спікером Верховної Ради Русланом Стефанчуком почув, що нібито начальник воєнної розвідки України Кирило Буданов повідомив спікеру, що начебто після перетину кордону Порошенку “загрожує смертельна небезпека” і єдиний спосіб, щоб урятувати Порошенка, – це його не випустити”.

Увечері на сайті Верховної Ради з’явився коментар ситуації з Порошенком від апарату парламенту.

“Для участі у Мюнхенській конференції з безпеки сформована парламентська делегація, до складу якої паритетно входять представники як парламентської більшості, так і опозиційних фракцій. Фракцію “Європейська солідарність” у зазначеній парламентській делегації представляє народний депутат України Олексій Гончаренко. Заяви представників фракції “Європейська солідарність” щодо неучасті їхньої фракції у Мюнхенській конференції з безпеки є маніпулятивними”, – ідеться в заяві.

У Раді стверджують, що заяв і документів, які підтверджують зустрічі з політиками різних країн, зокрема шістьма президентами, “ані від народного депутата Порошенка, ані від міжнародних лідерів до Верховної Ради України не надходило”.

Контекст

Мюнхенська конференція з безпеки має відбутися із 16-го до 18 лютого в німецькому Мюнхені.

1 грудня 2023 року Порошенко повідомив, що його не випустили з України у відрядження у США та Польщу, внаслідок чого було зірвано “десятки зустрічей”, які він збирався провести на користь України, зокрема, зустріч зі спікером Палати представників США республіканцем Майком Джонсоном. Експрезидент заявив, що мав розпорядження про відрядження, підписане Стефанчуком. Пізніше у Держприкордонслужбі України повідомили, що не пропустили політика через кордон, тому що це відрядження скасували.

Перший віцеспікер Ради Олександр Корнієнко уточнив, що скасував відрядження після одержання листа із грифом “Для службового користування”, зміст якого він не може розголошувати. У СБУ того самого дня повідомили, що передали владі інформацію про проведення росіянами провокацій та ІПСО, щоб влада враховувала її під час погодження закордонних відряджень українських делегацій. СБУ стверджувала, що це інформування “не стосувалося якихось конкретних представників політичних сил”.

2 грудня в СБУ заявили, що РФ планувала використати ймовірну зустріч Порошенка із прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном в ІПСО проти України. У “Європейській солідарності” заявляли, що МЗС України було проінформовано щодо мети візиту Порошенка у США. Партія назвала “неправдивим” повідомлення СБУ щодо причин, через які експрезидента не випустили за кордон. 4 грудня глава МЗС Угорщини Петер Сійярто підтвердив, що Порошенко “був зацікавлений у можливості для консультацій” з Орбаном.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *