Пономарьов: Чи можуть російські добровольці теоретично захопити Бєлгород? Так. Але питання не в захопленні, а в утриманні

Питання просто дійти в Бєлгород – навіть не технічне, зазначив Пономарьов
Фото: wikimapia.org (ілюстративне)

Російські добровольці з легіону “Свобода Росії”, “Російського добровольчого корпусу” й “Сибірського батальйону”, які 12 березня зайшли на територію Курської та Бєлгородської областей, можуть захопити Бєлгород, але утримати його з нинішніми можливостями буде важко.

Таку думку в ефірі спільного стриму головної редакторки інтернет-видання “ГОРДОН” Олесі Бацман із засновником видання Дмитром Гордоном висловив російський опозиціонер, котрий набув українського громадянства, ексдепутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов, якого пов’язують із російським добровольчим рухом.

Гордон під час стриму запитав Пономарьова, чи можна теоретично захопити російський Бєлгород.

“Так. […] Це просто питання навіть не технічне, просто дійти – і він буде наш. Питання не в захопленні, а в утриманні. Питання в тому, що нас мало: шість батальйонів – це не армія. Ми навіть до бригади, по суті справи, не доросли за загальним розміром, за реальною чисельністю. Пів шляху пройшли, але все-таки”, – відповів російський опозиціонер.

По-друге, продовжив Пономарьов, іще є питання військової техніки.

“Як ми знаємо, Захід безпосередньо забороняє використовувати свою техніку на території [країни-агресора] Росії. Артилерія на цей момент уся західна. Без артилерії – ми просто предмет для розстрілу здалеку російською артилерією. Тобто нам потрібна своя артилерія, щоб їх відганяти”, – наголосив ексдепутат Держдуми РФ.

Пономарьов розповів, що у складі легіону “Свобода Росії” є два артилерійські батальйони, але вони – мінометні.

“Тобто вони ближнього бою. А без артилерії нічого не зробити. Без важкої військової техніки. Тобто в нас є кілька трофейних бронемашин. Я так розумію, що навіть танк є, але потрібно щось серйозніше”, – резюмував російський опозиціонер.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube Контекст

12 березня в межах спільної операції в Курську й Бєлгородську області РФ зайшли “Російський добровольчий корпус”, “Свобода Росії” та “Сибірський батальйон”. Легіон “Свобода Росії” заявив, що під час прориву в Курську область використав танки.

Російські добровольці повідомили, що ведуть бої поблизу села Тьоткіно Курської області, де знищили російський БТР.

Російське пропагандистське агентство ТАСС заявило з посиланням на ФСБ РФ, що “під час спроби ЗСУ проникнути в Бєлгородську й Курську області” нібито знищено 100 осіб, шість танків, САУ CAESAR французького виробництва і 20 бронемашин. Жодних підтверджень цьому (фото, відео) у ФСБ не надали.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *