Попередню й майбутню адміністрації зазвичай об’єднує більша спадкоємність, ніж здається, розповів Фонтейн
Фото: EPA (архів)
Попри те, що Дональд Трамп, який переміг на президентських виборах у США, назвав політику його попередника Джо Байдена “історично жахливою”, його початковий підхід багато в чому може бути схожим до поглядів чинного глави Білого дому. Про це 29 листопада написала The New York Times.
У матеріалі пишуть, що Трамп хоче дружніх відносин із нелегітимним президентом країни-агресора РФ Володимиром Путіним, може скоротити підтримку США для України й пригрозив вийти з НАТО.
Утім, видання зазначило, що, окрім позиції стосовно Європи і його планів щодо Росії й України, початковий підхід Трампа може мати дивовижну схожість зі статус-кво Байдена.
За словами виконавчого директора Центру нової американської безпеки Річарда Фонтейна, попередню й майбутню адміністрації різних партій зазвичай об’єднує більша спадкоємність, ніж може очікувати пересічний спостерігач. Зокрема, Байден і далі втілював низку основних політичних рішень першого строку Трампа.
Як приклад газета навела відносини між США й Саудівською Аравією. Попри те, що спочатку Байден називав королівство “вигнанцем” і зупинив постачання наступального озброєння для військової кампанії проти бойовиків-хуситів у Ємені, яких підтримував Іран, згодом він усе ж змирився з нафтовим впливом Саудівської Аравії й відновив постачання зброї. Хоч і за умови, що королівство встановить офіційні дипломатичні відносини з Ізраїлем.
Контекст
Трамп неодноразово говорив, що в разі обрання його главою держави він закінчить війну Росії проти України до інавгурації в січні 2025 року (також він стверджував, що може домовитися про закінчення війни за добу). Водночас республіканець ніколи не деталізував свого плану, заявляючи лише, що досягне прямих переговорів між керівництвом РФ та України.
WSJ із посиланням на три джерела в оточенні Трампа писала, що один із запропонованих йому планів передбачає зобов’язання Києва не вступати в НАТО протягом щонайменше 20 років. Водночас США й надалі постачатимуть Україні озброєння для захисту від РФ. Такий договір передбачає фіксацію фактичної лінії фронту та згоду обох сторін на демілітаризовану зону на 800 миль (1287 км) із розміщенням там миротворців, але без участі військових у США. Видання наголошувало, що Трамп ще не визначився зі стратегією війни в Україні.
Президент України Володимир Зеленський заявив 15 листопада, що з політикою команди Трампа повномасштабна війна країни-агресора РФ проти України “завершиться швидше”. “Це їхній підхід, їхня обіцянка своєму суспільству, і для них це теж дуже важливо”, – наголосив президент. Він вважає, що позиція Трампа щодо завершення війни в Україні стане зрозумілою, імовірно, у середині зими. За даними ЗМІ, Трамп хоче, щоб війна закінчилася, але не припинить постачання зброї Україні.
Джерело: gordonua.com