Після візиту Орбана в Москву й Пекін Туск заявив, що ніхто не має права без України говорити про майбутній мир

Туск згадав майбутнє головування Польщі в ЄС
Фото: ЕРА

Ніхто не має права без України домовлятися про мир в Україні, на яку напала країна-агресор Росія. Про це 8 липня у Варшаві на спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск, трансляцію вела пресслужба президента.

“Ніхто не має права без України, а від імені України, вирішувати про майбутній мир і його форму. Ніхто не має права виступати від імені Польщі чи всього Європейського союзу без повного порозуміння з Україною і з нами всіма, якщо йдеться про можливі розмови з Москвою”, – сказав Туск.

Він пообіцяв, що коли Польща головуватиме в Євросоюзі (у першій половині 2025 року), без України нічого стосовно України не вирішуватимуть.

“І щоб нічого про європейську політику щодо України не вирішували без Європейського союзу як цілого ЄС”, – підкреслив Туск.

Він не згадував прізвищ, але зараз у Євросоюзі головує Угорщина, і прем’єр-міністр цієї країни Віктор Орбан їздив у Москву говорити про мир в Україні, не маючи на це мандата від Євросоюзу.

Контекст

2 липня Орбан приїжджав до Києва, під час візиту він запропонував президенту України Володимирові Зеленському “припинення вогню” у війні країни-агресора РФ проти України. За словами Орбана, ця пропозиція Зеленському “не дуже сподобалася”.

5 липня Орбан приїжджав у Москву й зустрічався з нелегітимним президентом РФ Володимиром Путіним. Той заявив, що Орбан прибув до Москви, зокрема, як голова Ради ЄС, повідомляло пропагандистське агентство ТАСС. Президент Євроради Шарль Мішель наголошував, що Угорщина, незважаючи на тимчасове головування в Раді ЄС, не має мандата на взаємодію з РФ від імені ЄС.

6 липня Орбан відвідав Азербайджан на неформальному саміті глав країн так званої Організації тюркських держав. Це спричинило негативну реакцію представника ЄС у зв’язку з тим, що до цієї організації причетна невизнана світовою спільнотою “Турецька Республіка Північного Кіпру”.

8 липня Орбан прибув у Китай і зустрівся там із головою КНР Сі Цзіньпіном, після чого заявив, що Китай є “головною державою у створенні умов для встановлення миру у війні між РФ та Україною”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *