Кириленко майже два роки очолює АМКУ
Фото: Павло Кириленко / Facebook
Завершено досудове розслідування щодо ймовірного недекларування майна нинішнім головою Антимонопольного комітету України (АМКУ) Павлом Кириленком. Про це 23 липня поінформувало у Facebook Державне бюро розслідувань (ДБР).
“НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування у справі за підозрою чинного керівника Антимонопольного комітету України в недекларуванні майна. […] Посадовець не вказав у своїй електронній декларації за 2024 рік 20 об’єктів нерухомості й люксовий автомобіль, які були зареєстровані на родичів його дружини”, – ідеться в повідомленні.
Бюро назвало ці об’єкти:
- шість квартир у Києві й Ужгороді;
- житловий будинок під Києвом площею понад 220 м² і дві земельні ділянки;
- два гаражні бокси;
- шість паркомісць;
- три нежитлові приміщення загальною площею понад 190 м²;
- автомобіль BMW X3.
“Керівник АМКУ вже постав перед судом у справі щодо незаконного збагачення й подання недостовірних відомостей у деклараціях за 2020–2023 роки”, – нагадали в НАБУ.
Антикорупційне відомство повідомило також про завершення розслідування щодо дружини Кириленка, її підозрюють у пособництві в незаконному збагаченні.
“Члену сім’ї чиновника інкриміновано пособництво в незаконному збагаченні на понад 72 млн грн, тобто вчинення злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27, ст. 368-5 Кримінального кодексу України”, – уточнили в САП.
23 липня, коментуючи ситуацію, яка склалася навколо антикорупційних органів України, президент Володимир Зеленський заявив, що в розслідуванні антикорупційних справ “справедливості має стати більше”.
Контекст
Рада призначила Кириленка головою АМКУ у вересні 2023 року. До цього, з липня 2019 року, він обіймав посаду голови Донецької ОВА.
САП і НАБУ відкрили проти Кириленка кримінальне провадження за статтями “незаконне збагачення” й “декларування недостовірної інформації” 22 березня 2024 року – наступного дня після виходу матеріалу “Схем” (проєкт “Радіо Свобода”), у якому журналісти виявили, що сім’я чиновника за три роки придбала активів більше ніж на 70 млн грн.
14 серпня 2024 року детективи НАБУ повідомили Кириленка про підозру в незаконному збагаченні на 56,2 млн грн і декларуванні недостовірної інформації. Обрати Кириленку запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 30,28 млн грн суд зміг із четвертої спроби. Заставу за нього внесли.
5 червня 2025 року Кириленку оголосили нову підозру – в недекларуванні майна.
Джерело: gordonua.com