Цмоць: Бачимо єдність щодо України не тільки у країн G7, вона поширюється
Фото: mfa.gov.ua
Країни “Великої сімки” підтримують низку вимог України для її переговорів із країною-агресором Росією щодо завершення війни. Про це 19 червня на спеціальному заході Київського безпекового форуму заявила амбасадорка Канади в Україні Наталка Цмоць, передає видання “ГОРДОН”.
“Росія поважає територіальну цілісність України, російські війська виходять з України – це ті умови, які Канада й інші партнери по G7 підтримують щодо умов, які Україна виклала для того, щоб розпочати переговори. Дуже важливо, що ми бачимо єдність не тільки у країн “Групи Семи”, вона поширюється за ці межі. […] Що більше країн буде об’єднано умовами, необхідними для початку переговорів, то сильнішою буде ця позиція”, – сказала вона.
Амбасадорка також наголосила на потребі підтримувати економіку України, по якій регулярно завдають ударів російські окупанти.
“Що більше ми будемо інтегрувати українську економіку в Європу, у Канаду, в інші системи, то потужнішими і сильнішими ми будемо. […] Звісно, перед нами дуже багато роботи, але якщо ми починаємо з позиції міжнародної єдності, то це правильний початок для того, щоб ізолювати Росію та її союзників”, – заявила Цмоць.
Підтримку української економіки вона назвала важливим елементом підтримки України у війні на виснаження.
Контекст
Українська влада неодноразово заявляла, що має на меті деокупацію всіх захоплених із 2014 року українських територій, включно із Кримом. За словами президента України Володимира Зеленського, не може бути жодного миру ціною територіальних компромісів.
14 червня 2024 року нелегітимний президент РФ Володимир Путін озвучив “реальну мирну пропозицію”, за виконання умов якої Росія нібито згодна припинити вогонь і розпочати переговори з Україною, обіцяючи в підсумку нібито не “заморожування конфлікту”, а його “остаточне завершення”. Згідно із пропозицією, Україна має вивести війська з Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, повністю віддавши регіони РФ і погодившись із їхнім статусом нібито російських територій. Окрім того, Україна має визнати окупацію Криму, відмовитися від вступу в НАТО й гарантувати захист прав російськомовного населення. Водночас Захід має зняти із РФ санкції.
За словами Зеленського, заяви Путіна спрямовані на відродження нацизму. У Пентагоні заявили, що Путін не в тому становищі, щоб диктувати Україні, що вона має робити для досягнення миру. У НАТО вказали, що це не Україна має виводити війська, а Росія – свої війська з окупованої української території.
Україна в листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних її положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів.
На саміті миру у швейцарському Бюргенштоку (15-16 червня 2024 року) обговорювали три пункти формули миру – ядерну безпеку, продовольчу безпеку і звільнення військовополонених та дітей, яких викрала Росія.
Джерело: gordonua.com