Ексголова ДФС вийшов під заставу
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com
За колишнього керівника Державної фіскальної служби України Романа Насірова внесено заставу в розмірі 55 млн грн. Про це повідомив 24 травня Центр протидії корупції.
“Відтепер він повинен прибувати за викликом до суду, не залишати межі Києва без дозволу суду, утримуватися від спілкування з визначеними в ухвалі суду особами, здати всі паспорти для виїзду за кордон, носити браслет. Строк дії обов’язків – до 7 липня 2024 року”, – повідомили у ЦПК.
Там зазначають, що Насіров був під арештом півтора року – із жовтня 2022 року. Тоді суд установив заставу в розмірі 523 млн грн, але кілька разів зменшував її на наступних засіданнях.
9 травня ВАКС продовжив до 7 липня строк тримання Насірова під вартою, знизивши суму застави із 65 млн до 55 млн грн. За інформацією ЦПК, захист просив визначити заставу в розмірі 22 млн грн і дружина ексчиновника заздалегідь внесла ці кошти на депозитний рахунок ВАКС.
Контекст
Насіров керував ДФС із травня 2015-го до березня 2017 року. 2 березня Насірова затримали за підозрою у зловживанні владою і службовим становищем, що призвело до збитків на суму майже 2 млрд грн. За даними слідства, на посаді керівника ДФС він ухвалював рішення на користь бізнесмена-втікача Олександра Онищенка, стосовно якого розслідують провадження за підозрою в махінаціях із газом.
Суд обрав Насірову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 100 млн грн. 16 березня Насіров вийшов на волю після того, як його дружина внесла за нього необхідну заставу. У вересні 2018 року суд дозволив Насірову зняти електронний браслет, у січні 2019-го – виїжджати за межі Київської області, а в березні зменшив розмір застави до 36 млн грн.
У жовтні 2022 року Насірова знову затримали. Йому обрали запобіжний захід у вигляді арешту з альтернативою застави в розмірі 523,2 млн грн, але потім заставу кілька разів зменшували.
За версією слідства, протягом 2015–2016 років тодішній голова ДФС України за пособництва свого радника отримав на свою користь і на користь третіх осіб понад 722 млн грн неправомірної вигоди за дії, пов’язані з відшкодуванням ПДВ у розмірі 3,2 млрд грн юридичним особам, підконтрольним власнику агрохолдингу. Про підозру в наданні цього хабаря повідомили власника агрохолдингу, бізнесмена Олега Бахматюка (підприємець перебуває за кордоном, в Україні суд заарештував його заочно). У травні 2023 року справу передали до суду.
Джерело: gordonua.com