Переговорну позицію, яку виробить саміт миру у Швейцарії, передадуть Росії – ОП

За окремими пунктами формули миру може бути кілька узгоджених позицій – Никифоров
Фото: Sergii Nykyforov / Facebook

Саміт миру, який відбудеться у червні у Швейцарії, виробить спільну переговорну позицію, яку передадуть Росії. Про це прессекретар президента України Володимира Зеленського Сергій Никифоров заявив 3 травня “Німецькій хвилі”.

За його словами, на саміті будуть усі країни, які “поважають міжнародне право і Статут ООН”. Вони “мають виробити спільну переговорну позицію й передати її РФ”, повідомив Никифоров.

Окрім того, у коментарі “Українській правді” він уточнив, що може бути кілька узгоджених позицій “щодо окремих пунктів формули миру”.

“Це, наприклад, радіаційна безпека, обмін, свобода судноплавства й харчова безпека. Потім ці напрацювання доведуть до Росії. Таким чином саміт у Швейцарії і стане першим кроком до справедливого миру”, – цитує УП прессекретаря глави держави.

Коментар спікер Зеленського зробив у відповідь на заяву представника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадима Скібіцького в опублікованому 2 травня інтерв’ю The Economist.

Скібіцький сказав, що Україна не зможе виграти війну з РФ лише на полі бою, а переговори можливі не раніше 2025 року. За його словами, зараз обидві сторони намагаються зайняти “вигідну позицію” перед потенційними переговорами.

Контекст

Україна в листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних її положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Цю формулу миру мають обговорити на Глобальному саміті миру. Як наголосили в Офісі президента України, Київ наполягав, щоб Росії на першому саміті не було.

2 травня МЗС Швейцарії поінформувало, що на саміт миру запрошено понад 160 делегацій. “Він відбудеться 15–16 червня 2024 року на курорті Бюргеншток. Саміт ґрунтуватиметься на дискусіях, які відбулися в останні місяці, зокрема щодо української формули миру й інших мирних пропозицій, заснованих на Статуті ООН і основних засадах міжнародного права”, – ідеться в повідомленні.

24 квітня президент України, посилаючись на дані розвідки, заявив, що Росія намагається не допустити проведення Глобального саміту миру і в неї є конкретний план, як це зробити.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *