Патріарх Варфоломій у великодньому зверненні закликав до обміну військовополоненими “всіх на всіх”

Патріарх Константинопольський підтримує звільнення всіх утримуваних осіб
Фото: ЕРА

Вселенський патріарх Константинопольської православної церкви Варфоломій під час великодньої служби 5 травня закликав до обміну полоненими між Україною й Росією за принципом “усіх на всіх”. Трансляцію служби вели у Facebook, патріарха також цитує в Telegram український координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими.

У своєму зверненні патріарх наголосив на потребі обміну полоненими між Росією й Україною з нагоди свята Великодня. 

“Це було би дуже відчутним підтвердженням сили Воскресіння Господнього. Ми просимо в Господа милості освітити наші думки і серця, щоби ми могли йти шляхом істини та свободи, сповнені надії, із вісткою про воскресіння Христа на наших вустах”, – сказав Варфоломій. 

У штабі зазначили, що напередодні пасхальних свят громадські організації звернулися до релігійних діячів із закликами підтримати якнайшвидший обмін полоненими за формулою “усі на всіх”. Під час великодньої промови 31 березня аналогічний заклик до обміну прозвучав від папи римського Франциска.

Президент України Володимир Зеленський у зверненні 3 травня заявив, що обмін полоненими у форматі “всіх на всіх” міг би відбутися до завершення повномасштабної війни Росії в Україні.

Контекст

На початку грудня 2023 року в інтерв’ю Associated Press Зеленський заявляв, що Україна і РФ проводять непублічні обміни військовополоненими, зокрема “прямо на полі бою”.

3 січня 2024 року відбувся найбільший із початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну обмін військовополоненими, звільнили 230 українців і українок. У міноборони країни-агресора Росії стверджують, що їм повернули під час обміну 248 військових. Посередником були Об’єднані Арабські Емірати.

25 лютого уповноважений Верховної Ради із прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що, за неофіційними даними, російські окупанти утримують приблизно 28 тис. цивільних українців. Омбудсмен зазначив, що з російського полону вдалося повернути 3135 українців, із них 147 – цивільні заручники.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *