Орбан про пропозицію Зеленському про “припинення вогню”: Йому це не дуже сподобалося

Орбан 2 липня здійснив перший візит в Україну за останні 12 років і зустрівся із Зеленським
Фото: president.gov.ua

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан повідомив 2 липня в інтерв’ю Die Weltwoche, що його пропозиція про “припинення вогню” для початку переговорів із країною-агресором РФ не сподобалася президенту України Володимирові Зеленському.

Орбан 2 липня здійснив візит у Київ і провів переговори із Зеленським. Прем’єр Угорщини повідомив після зустрічі, що попросив Зеленського “подумати про те, чи не можна зробити перерву, перервати вогонь і потім продовжити, почати переговори” з РФ. На думку Орбана, припинення вогню могло б забезпечити прискорення темпів цих переговорів.

“У нього [Зеленського] були деякі сумніви щодо цього. Йому це не дуже сподобалося. Він сказав: поміркуймо, подумаймо про це, – розповів угорський прем’єр. – У нього в минулому був невдалий досвід із припиненням вогню, яке, на його думку, йшло не на користь Україні. Тому він зрозумів мою позицію, він пояснив свої межі можливого, і ми подивимося, як нам це продовжити”.

Контекст

Орбан приїхав до Києва 2 липня. Це його перший візит в Україну за останні 12 років.

Після переговорів із Зеленським Орбан заявив, що Україна й Угорщина готують договір про двосторонні відносини. Лідери двох країн домовилися про відкриття першої української школи в Угорщині.

Україна розраховує на активну участь Угорщини у підготовці другого саміту миру, наголосив на спільній пресконференції з Орбаном Зеленський.

В Офісі президента України, коментуючи пропозицію Орбана, зазначили, що припинення вогню “не може сприйматися відірвано” від інших аспектів урегулювання. Україна “справді хоче миру”, і для цього є інструмент – саміт миру, додали в ОП.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *