Офіс президента України: Призначення Залужного послом у Великобританію – питання тижнів, офіційно все уточнено

Залужного звільнили з посади головнокомандувача ЗСУ в лютому
Фото: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine / Facebook

Колишнього головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного невдовзі офіційно призначать послом України у Великобританії. Про це 23 квітня заявив в ефірі телеканала “Київ24” радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

“Наскільки я розумію, офіційно там усе уточнено, тобто він буде офіційно послом. Я маю на увазі щодо агремана і щодо протокольних процедур через Міністерство закордонних справ. Я думаю, що це вже питання тижнів. Відповідно, там ще деякі логістичні складові треба вирішити”, – сказав він.

Радник глави ОП закликав не політизувати ситуацію “навколо прізвища пана Залужного”.

“Мені здається, що треба спокійно відноситися до будь-яких ротацій управлінських кадрів. Чому? Тому що все ж таки війна – це суттєве кризове явище, м’яко кажучи, і не всі витримують навантаження. Чи, навпаки, потрібно підсилювати десь ті чи інші управлінські складові. Людей можна змінювати, вони можуть іти на інші роботи, а хтось може приходити й займати їхні посади, і це нормальний процес для будь-якого здорового суспільства”, – заявив Подоляк.

Контекст

8 лютого президент України Володимир Зеленський звільнив Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ, призначивши замість нього Олександра Сирського.

Залужний подав рапорт про звільнення після того, як військово-лікарська комісія визнала його непридатним, 9 березня з посиланням на джерела повідомило видання ZN.UA. За їхніми даними, після звільнення ексголовнокомандувач не дістав пропозицій обійняти “якусь значиму військову посаду, адекватну рівню підготовки й досвіду Залужного”.

7 березня МЗС повідомило, що Зеленський погодив призначення Залужного послом України у Великобританії. Українські дипломати зазначили, що вже надіслали британській стороні відповідний запит на агреман. Президент України 7 березня у вечірньому відеозверненні заявив, що ймовірне призначення “відповідає побажанню колишнього головнокомандувача”. 

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *